Helsinki: čo vidieť a neminúť?
Zaujímavosti

Helsinki: čo vidieť a neminúť?

Na svete je mnoho krás, ktoré by sme mali vidieť a navštíviť. Zatiaľ čo niekoho to ťahá skôr k prírodným zaujímavostiam, iný túži precestovať kus sveta tým, že zamieri do krásnych miest jednotlivých krajín. Lákadlom sú teraz hlavne severné krajiny, konkrétne mesto menom Helsinki je v hľadáčiku mnohých cestovateľov. Pokiaľ sa sem vydávate, prezraďme si, čo vidieť a neminúť.

Pevnosť Suomenlinna

Súčasťou vášho itinerára by bezpochyby mala byť morská pevnosť Suomenlinna. Jedná sa o jeden z najväčších ťahákov celých Helsiniek. Ak by ste sa spýtali svojho okolia na to, čo tu vidieť a neminúť, určite by táto pevnosť bola jedným z bodov na celom zozname.

Nielen, že je pevnosť umiestnená na Zozname kultúrneho svetového dedičstva UNESCO, ale tiež sa tu môžete zoznámiť prakticky s celou históriou Fínska a všeobecne severnej Európy. Využiť je možné niektorú z komentovaných prehliadok, k videniu je tu aj múzeum aj ponorka Vesikko.

Helsinská evanjelická katedrála

Keď si budete prechádzať fotky Helsiniek na internete, určite narazíte na krásnu evanjelickú katedrálu, ktorá sa dnes označuje za jeden z poznávacích, hlavných bodov Helsiniek. My ju označujeme aj za jednu z dominánt celej krajiny.

Leží konkrétne pri Senátnom námestí a nielen, že si môžete urobiť fotku priamo pri nej, ale tiež si ju môžete prezrieť, a to úplne zadarmo.

Prezidentský palác

Rovnako ako v USA sa ľudia chodia pozerať na Biely dom, v Helsinkách sa zase upína pozornosť na Prezidentský palác. Hovoríme o jednej z troch rezidencií prezidenta, ktorá sa nachádza pri Market Square.

Ostatne Market Square stojí aj za navštívenie. Reč je o celoročne otvorením trhu, kde nakúpite všetko, na čo si len spomeniete. Predáva sa tu jedlo aj tunajšie remeslá a je kúsok od spomínaných pamiatok a budov.

Ruský bicykel

Pre Helsinki sa tiež stal typický ruský bicykel. Predsa len hovoríme o hlavnom meste ak hlavnému mestu ruský bicykel patrí. V jednej z gondol nájdete aj saunu čiže pri svojej jazde si môžete v saune poriadnu oddýchnuť.