Nepotvrdené filmy, ktoré vzniknú v MCU
Zaujímavosti

Nepotvrdené filmy, ktoré vzniknú v MCU

Kto by nemiloval filmy s komiksovými hrdinami! Takých filmov je celá rada, ľudia na ne naozaj radi chodia do kina aj ich radi sledujú v televízii. Dá sa povedať, že práve filmové zábery s komiksovými hrdinami sú to, čo vždy a za všetkých okolností vynáša peniaze. Nemôžeme sa čudovať tomu, že veľká filmové štúdiá chcú takých filmov vymyslieť nespočetne veľa. Podľa posledných informácií už sa na niektorých filmoch pracuje, mnohé dokonca už môžu byť dotočené, aj keď sa o tom nehovorí.

Nasledujúce filmy doteraz neboli oficiálne potvrdené (jedinou výnimkou je Blade bez dátumu premiéry), ale pretože Disney vlastní práva na danej postavy, dá sa očakávať, že sa ich v MCU skôr alebo neskôr dočkáme.

Avengers 5

Kolujú zvesti, že by sme sa mohli dočkať piatej týmovky Avengers. Nevieme však, kedy sa to stane a o čo v snímke pôjde. Film by sa mohol odohrávať niekoľko rokov po udalostiach Endgame. Nech už však vznikne alebo nie, tím Avengers pravdepodobne bude mať trochu iné zloženie než predtým.

X-Men

Disney získal 20th Century Fox za ohromujúci sumu 71.3 miliárd dolárov, čo mu umožňuje v MCU predstaviť X-Meny i Fantastickú štvorku. Uvedenie X-Menov by zásadne zmenilo doterajší podobu MCU. Dá sa čakať, že pôjde o kompletnú znovu naštartovanie tejto franchisingu bez Patricka Stewarta ako Profesora X a Hugh Jackman ako Wolverina.

X-Meni by mohli mať na MCU zásadný dopad. V súčasnosti MCU má len niekoľko hrdinov s naozajstnými superhrdinskými schopnosťami. Prihodiť tak do existujúceho mixu mutanty by bolo niečo úplne nové.

Fantastic Four

Zabudnite na predchádzajúce filmy o Fantastické štvorke a Chrisa Evansa ako Johnnyho Storma.

Fantastická štvorka je jednou z najúspešnejších komiksových sérií od Marvelu a Marvel v roku 2019 získal filmové práva na ňu od Foxu. Takže je takmer definitívne isté, že sa superhrdinské rodinky v MCU dočkáme, a s ňou by zároveň mohli prísť aj jej ikoničtí zloduchovia typu Galactus alebo Dr. Dooma … proti ktorým by sa Fantastická štvorka mohla zjednotiť s Avengers. Uvidíme.

Deadpool 3

Dobre, Deadpool doteraz nebol oficiálne súčasťou MCU, ale napriek tomu ho musíme zaradiť. Prvé dva filmy boli obrovskými hitmi, ale ponúkala sa otázka, ako by šlo Deadpool kvôli jeho osobité náture (a dospělejšímu ratingu filmov) začleniť do MCU. Riešenie by mohlo byť čarovne jednoduché: stačilo by, aby Deadpool, známy lámaním štvrté múru, vyhlásil: „A teraz som v MCU“ v počiatočnej scéne filmu.