Zaujímavosti zo sveta výkupu vozidiel
Zaujímavosti

Zaujímavosti zo sveta výkupu vozidiel

Predať auto je možné mnohými spôsobmi. Jedným z nich je aj výkup. Tu sa jedná o veľmi výhodnú možnosť, ako získať čo najskôr financie za svoje auto bez toho, aby ste museli riešiť zdĺhavé papierovanie. Peniaze máte totiž ihneď na ruke.

Peniaze na ruku ihneď pri podpise zmluvy

Výkup vozidiel je v súčasnej dobe najrýchlejšia možnosť, ako predať svoje vozidlo. Nemusíte riešiť žiadne papierovanie, všetko je už pripravené na podpis. Na vás je len to, aby ste zrušili povinné ručenie, ktoré na vozidlo máte. Výkup dodávok, vozidiel, strojov, karavanov a motocyklov je dnes skutočne rýchly. Evidenčnú kontrolu a všetky náležitosti späté s prepisom vozidla, si totiž spoločnosť zaisťuje sama. Máte k dispozícii bezplatný právny servis. Vykupujú sa aj vozidlá s lízingom. Pri podpise zmluvy máte financie na ruke alebo na účte.

Havarované, lízing, horší technický stav

Tieto autá mnohé spoločnosti vôbec nekupujú. Pokiaľ sa ale stalo, že vaše auto nie je v perfektnom stave, nie je všetkým dňom koniec. Aj v prípade, keď je auto v horšom technickom stave, alebo je dokonca havarované, sa stále dá predať pomocou výkupu.

Zvýšenie ceny vozidla

Vedeli ste, že v niektorých prípadoch za svoje vozidlo dostanete dokonca viac, ako ste predpokladali? Ide najmä o situácie, kedy je auto v perfektnom technickom aj vizuálnom stave. Pravidelná starostlivosť o automobil sa skrátka a dobre vypláca. Rovnako prípady, kedy je vozidlo v perfektnom technickom stave a všetky jeho úpravy sú starostlivo uvedené v technickom preukaze, alebo si dokonca vediete denník k vozidlu, sa skutočne cena navyšuje. Takto prichystané auto sa dá oveľa lepšie ponúknuť ďalej na predaj.

Nezabudnite, že použité nehomologované súčiastky môžu naopak cenu vozidla znížiť, a to veľmi drasticky. Rovnaká situácia nastáva aj v prípade, že ste auto nechali v minulosti prelakovať. Toto vyvoláva rôzne špekulácie a podozrenia, že sa snažíte niečo tajiť.