Tuning áut je stále v móde
Zaujímavosti

Tuning áut je stále v móde

Príde vám vaše auto pomalé? Nejazdí tak rýchlo, ako by ste od neho očakávali alebo ako by ste požadovali? Nemusíte si kupovať hneď nové, stačí si existujúce vozidlo krapet vytunit. Pod slovom tuning si však väčšina ľudí predstaví len veľká krídla na vozidlách, tiež športové výfuky alebo naopak viacero výfukov pohromade, tiež si predstaví poťahy na volante alebo veľké kolesá. Lenže pravdou je, že vytunit si možno auto aj zvnútra, aby bolo krapet rýchlejšie. Neveríte?

Dokonca existuje niekoľko tipov, ako si automobil vytunit, bez toho aby sme za to museli platiť. Pozrime sa na niekoľko vecí, ktoré nám pomôžu automobil zlepšiť tak, aby jeho rýchlosť bola takmer nedostižná.

Kúpte si športové pneumatiky

Jednou z možností, ako zrýchliť vaše vozidlo, je zaobstarať si lepší pneumatiky. Ideálne sú športové pneumatiky, ktoré majú lepivý povrch. Ich hlavnými výhodami je to, že sa lepšie zahryznú do asfaltu, tiež majú často pevnejšie bočnice. Možno si hovoríte, že priľnavé pneu je zbytočne drahé, ale to nie je nikde vytesané do kameňa. Priľnavé pneumatiky nekúpite extrémne draho, len musíte vedieť, kam si pre takéto pneumatiky zamieriť.

Pomôže nitro kit

Ak chcete naozaj efektívne a rýchlo zvýšiť rýchlosť vozidla, odporúčame použiť nitro kit čo je oxid dusný, ktorý sa vstrekne do motora. Toto vstrekovanie paliva umožní veľa. Navyše je to lacnejší variant v porovnaní s drahými pneumatikami, ktoré majú skvelú priľnavosť a ktoré sa teda inými slovami doslova zahryznú do asfaltu.

Zmeňte stály prevod

Ďalšou možnosťou, ako zvýšiť rýchlosť vozidla, je zmeniť jeho stály prevod za vyššie. Dôjde tým síce k skráteniu kvality na prevodovky, na druhú stranu sa výrazne zvýši rýchlosť vozidla, ktoré vám drieme v garáži.

Ako si skúsite zvýšiť rýchlosť na vozidle vy? Skúsite to najskôr s pneumatikami alebo zmeníte stály prevod v aute?