Čo vidieť na Korzike?
Zaujímavosti

Čo vidieť na Korzike?

Na svete sa nachádza celý rad zaujímavých destinácií, kam by ste mali zavítať alebo kam by vás mohli zaviesť vaše túlavé topánky. V posledných rokoch sú obľúbené najmä destinácie, kde sa zažije neočakávané dobrodružstvo. Cestuje sa vo veľkom predovšetkým do Afriky, kde sa človek stretne zblízka s obývanými živočíchmi, ktorí nie sú za mrežami ako v zoologických záhradách. Okrem toho sa veľa cestuje na miesta, kde sa stretnete s úplne krištáľovým morom. Obľúbená je napríklad Korzika.

O Korzike sa hovorí, že je to taká pestrá mozaika v okne katedrály. Je to miesto, kde za každou zákrutou nájdete niečo nové a niečo dych vyrážajúce. Človek, ktorý mieri na Korziku, by mal mať vopred zostavený itinerár, pretože inak nebude vedieť, kam skôr skočiť. Ak si takýto itinerár zostavujete, prezradíme vám niekoľko miest, ktoré do svojho itinerára rozhodne zahrnúť.

Patrimonio

Pri Myse Cap Corse nájdete krásne mestečko Patrimonio. Jedná sa o mesto vo vyhlásenom vínnom kraji Korziky a práve tu vám bude pripadať, že ste sa ocitli v jednej obrovskej zarastenej vínnej pivnici. Nech už zastavíte na akomkoľvek mieste, narazíte na ochotných vinárov, ktorí vám poradia, aké víno je najlepšie, prípadne vám dajú ochutnať zo svojich odrôd.

Calvi

Vedeli ste, že z Calvi pochádzal Krištof Kolumbus? Bohužiaľ rodný dom tohto objaviteľa nenájdete, pretože vraj bol zničený pri obliehaní, počas ktorého prišiel o oko britský admirál Nelson. Calvi je skrátka miesto opradené mnohými zaujímavými poverami, povesťami a príbehmi, preto vám tu bude príjemne. Dýcha to tu navyše prázdninovou atmosférou.

Cargese

Za navštívenie stojí aj tunajšia malebná malá severne položená dedinka nazývajúca sa Cargesa. Ide o dedinku, ktorá je typická svojou zvláštnou náboženskou architektúrou. Nájdete tu predovšetkým jediný grécky kostol v celej Korzike.