Chyby, ktorými sme cez Vianoce ničili vianočnú hviezdu
Bývanie

Chyby, ktorými sme cez Vianoce ničili vianočnú hviezdu

Vianoce sú síce už za nami, ale ešte sa ku sviatkom, ktoré sa každým rokom majú niesť v znamení pokoja a odpočinku, na chvíľku vráťme. Okrem toho, že naši domácnosť zdobili vianočné dekorácie a vianočné stromčeky, mali sme na okenných parapetoch tiež celý rad vianočných kvetín. Ten, kto tvrdí, že kvety nemajú v domácnostiach, čo robiť počas Vianoc, sa pletie. Existuje totiž celá rada kvetín, ktoré sú pre Vianoce typické. K nim patrí napríklad vianočné hviezda, ku ktorej sme sa však tento rok o vianočných sviatkoch nesprávali tak, ako sme mali.

Vianočná hviezda je obľúbená vianočná kvetina, ktorá má svoje miesto na každej štedrovečernej tabuli. V súčasnej dobe ju mnohí ľudia pestujú po celý rok, aby nemuseli kupovať každý rok novú a novú kvetinu. Kým niektorí sa snažia udržať vianočné hviezdu na žive naozaj dlhú dobu, iní vianočné hviezdu svoju zlú starostlivosťou doslova ničí.

Prezraďme si chyby, ktoré počas vianočných sviatkov zničili krásnu kvetinu, ktorej hovoríme vianočné hviezda.

Neustále sme prenášali vianočnú hviezdu z miestnosti do miestnosti

Čo nemá vianočné hviezda rada, tak sú prílišné zmeny teplôt. Ak ste teda rastlinu stále premiestňovali z miestnosti do miestnosti, nemôžete sa čudovať tomu, že listy začali opadávať a že rastlina pekne nerástla. Ideálna teplota pre vianočné hviezdu je medzi šestnástimi až dvadsiatimi stupňami Celzia, preto ju nechajte v miestnosti, kde sa takéto teploty udržiavajú pravidelne a neustále.

Neprimerané zalievanie

Najväčším zabijakom izbových rastlín, a to aj vianočné hviezdy, je rozhodne neprimerané zalievanie. U zalievanie vianočné hviezdy platí, že je dobré ju zalievať ani nie moc, ani nie málo. Voda by mala byť odstáta, ideálne by mala byť vlažná alebo by mala mať aspoň izbovú teplotu, pokiaľ vlažná voda nie je k dispozícii.

Kúpili sme vianočnú hviezdu s plesňou

Ak kupujete vianočný hviezdu, mali by ste si skontrolovať, či má alebo nemá hviezda pleseň. Najmä vianočné hviezdy kúpený v supermarketoch plesne majú.