Vypestujte si doma cibuľoviny, ktoré vykvitnú za chvíľu aj bez hliny
Bývanie

Vypestujte si doma cibuľoviny, ktoré vykvitnú za chvíľu aj bez hliny

Aj keď to vonku ešte stále nevyzerá, že by prišla jar alebo že by jar vôbec prichádzalo, neznamená to, že si trochu tohto ročného obdobia nemôžeme priniesť do svojich domovov. Naopak môžeme. Stačí, keď si počas chvíľky vypestujeme cibuľoviny, ktoré naši domácnosť rozžiaria všetkými najrôznejšími farbami. Ak vám taky chýba pestrosť kvetín alebo stromov, navoďte si farebnú jarnú atmosféru u seba doma s dostatočných predstihom. Potrebovať k tomu nebudete ani kvetináč s hlinou, tak jednoduché to je.

Možno ste si mysleli, že vypestovať kvetinu možno len tak, že ju zasadíte do výživné pôdy do kvetináča, ktorý následne umiestnite na miesto, ktoré kvetine vyhovuje. Ale pravdou je, že si cibuľoviny môžete vypestovať ďaleko rýchlejšie a bez použitia hliny. Ide to len za pomocou vody, vďaka ktorej vám vykvitnú ako hyacinty, tak aj tulipány, narcisy a samozrejme aj modrice a podobné cibuľoviny, na ktoré sa na jar tak tešíte.

Hydroponie je tá odpoveď

Pýtate sa, ako je to vôbec možné? Ako je možné vypestovať si cibuľoviny za pár chvíľ len z vody? Odpoveďou je takzvaná hydroponie. Hydroponické pestovanie nie je nič nové, poznali už aj starí Egypťania, ktorí zistili, že sa jedná o spôsob pestovania s hromadou výhod. Rastliny sú pri hydroponickom pestovaní menej náchylné k chorobám, rýchlejšie rastú, dokonca rastú aj lepšie.

Ako pestovať rastliny pomocou hydroponie

Ako už bolo spomenuté, jedná sa o pestovaní iba vo vode. Nie je k tomu potrebné kvetináč ani hlina. Je však potrebné si dať pozor na to, aby hladina vody dosahovala len ku koreňom, v opačnom prípade cibuľoviny čoskoro zhnijú.

Aké cibuľoviny možno týmto štýlom vypestovať?

Všeobecne možno povedať, že je možné týmto štýlom vypestovať takmer všetky cibuľoviny. Najrýchlejšie sa však tomuto spôsobu pestovania podriadi hyacinty alebo tiež tulipány či krásne žlté jarné narcisy.