Doplnky do bytu, ktoré premenia váš interiér
Bývanie

Doplnky do bytu, ktoré premenia váš interiér

Každá domácnosť by mala byť príjemná a útulná. Že tieto požiadavky váš dom nespĺňa? Potom sa ponúka otázka, prečo. Napríklad vám chýba jedno, a to doplnky do bytu. Aj keď hovoríme o obyčajných lacných, drobných dekoráciách, urobia v konečnom výsledku veľa. Lenže aké konkrétne si domov určite priniesť a aké môžete nechať na pultoch obchodov?

Vankúše do spálne aj obývacej izby

Hlavným bytovým doplnkom sú bezpochyby vankúše. Pri ich výbere nezáleží ani tak na veľkosti či tvare, dokonca ani na ich pohodlí (budú iba dekoračným prvkom). Vystelte nimi posteľ, ale aj nimi spestrite sedaciu súpravu.

Ak by sme mali vybrať také, ktoré sú aktuálne najviac moderné, spomenieme predovšetkým pastelové alternatívy. Patríte skôr k milovníkom neutrality? Potom zamatové alebo neutrálne odtiene budú trefou do čierneho.

Drevo má v dome svoje miesto

V posledných rokoch sa stavia na ekológii a dbá sa na to, aby príroda zívala z každého kúta domova. Nemusíte však každú jednu policu vystielať izbovými rastlinami, stačí staviť na drevené bytové doplnky, ktoré idú ruka v ruke s každou jednou farbou. Či už si zaobstaráte drevené sošky, misy alebo kvetináče, vždy je to pomyselná trefa do čierneho.

Kvety do domácnosti patria

Ale keď už sme spomenuli ony izbové rastliny, mali by mať aj v domácnosti svoje miesto. Aj keď nepatríte k profesionálnym pestovateľom, rovnako nimi vyplňte voľné rohy izieb a miestností. Pamätajte na jedno – nielen, že zútulnia domácnosť, ale aj do nej prinesú živosť a vzduch vo vnútri prečistia.

Dnes sa vsádza predovšetkým na izbové rastliny vždyzelené čiže také, ktoré nevykvitnú do farieb dúhy. Môžu to byť malé stromčeky, ale aj monstera s monštruóznymi listami.

Koberce pre maximálne pohodlie

Máte v domácnosti položenú plávajúcu podlahu? Potom si kúpte kusové koberce, ktoré ju pekne spestrí. Pozornosť venujte nielen výške vlasov, ale farbe, kvalite aj vzoru.