Keď na dovolenku, tak do exotickej destinácie. Ale kam konkrétne?
Zaujímavosti

Keď na dovolenku, tak do exotickej destinácie. Ale kam konkrétne?

Premýšľate nad tým, že zájdete do nejakej exotickej destinácie tento rok v lete? Potom už nemáte veľa času na výber, snáď ešte nejaké hotely budú mať voľno. Pokiaľ si chcete zbaliť kufre a niekam sa vydať, ponúka sa mnoho miest, ktoré môžete preskúmať. Čo treba vydať sa na jedno z nižšie uvedených miest? Tam vám bude skutočne dobre.

Vybrali sme tento rok atraktívne a veľmi krásne exotické destinácie, ktoré nie sú len o plážach a mori, aj keď samozrejme môžete celú svoju dovolenku v mori stráviť. Ak ste fanúšikom skôr turistiky alebo sa považujete za veľkého dobrodruha, potom sem rozhodne zamierte.

Filipíny

Filipíny sú považované za veľmi priateľské, pohostinné miesto, kde nájdete rovnako sympatických ľudí. Filipíny sa rozkladajú na mnohých, mnohých ostrovoch, je len na vás, aký konkrétny zvolíte. Pokiaľ smieme poradiť, poradili by sme ostrov Palawan, ktorý je aktuálne najvyhľadávanejší. Filipíny ponúkajú skvelé podmienky na šnorchlovanie a tiež na potápanie. Hlavným centrom je tu El Nido, kde nájdete naozaj krásne pláže a taktiež prechádzky na kajaku. Pešie chodníky tu vedú pozdĺž skalísk krásnou prírodou.

Kostarika

Pokiaľ túžite vidieť tú pravú exotiku, musíte sa vydať do stredu Ameriky, pretože to je naozaj tá typická exotika. Konkrétne zavítajte na Kostariku, kde si na svoje prídu nielen milovníci zvierat, ale aj milovníci hôr, sopiek a okrem iného aj milovníci pláží. Krajina sa nachádza v Karibskom mori, ale tiež má blízko k Tichému oceánu. V tunajších národných parkoch sa uvidí celý rad exotických zvierat. K tunajším najznámejším parkom patria jednoznačne parky Mark Antonio alebo Monteverde.

Indonézia

Indonézia je v posledných rokoch veľmi obľúbená. Nemôžeme sa tomu diviť, veď sa tu nachádza napríklad Bali, čo je miesto, kam zoženiete najlacnejšie letenky. Je tu veľké množstvo pláží, tiež sopiek a nádherných zeleňou. Pokiaľ nemáte záujem o to, aby ste strávili svoju dovolenku s veľkým množstvom turistov, môžete sa vydať na tunajší ostrov Flores, ktorý je pokojnejší a leží na východe.