Dôvody, prečo navštíviť pôsobivý Dublin
Zaujímavosti

Dôvody, prečo navštíviť pôsobivý Dublin

Keďže sa nám konečne otvorili brány mnohých európskych i viacerých zahraničných krajín, nie je čas na lalkovanie. Zbaľte si kufre a vydajte sa v ústrety mnohým dobrodružstvám, ktoré na vás čakajú. Pokiaľ si nie ste istí tým, kam sa vydať, ponúka sa Dublin. Írsko má naozaj čo ponúknuť, Dublin je toho žiarivým príkladom. Ak si stále nie ste destináciou úplne istí, prezradíme vám hlavné dôvody, prečo nad miestom uvažovať.

Niečo pre literárne nadšencov

Ste milovníkmi literatúry? Potom vás Dublin úplne dostane! Dôvod je prostý – práve odtiaľ pochádza množstvo známych spisovateľov, ktorí práve tu napísali svoje historicky najlepšie diela, o ktorých sa učíme na stredných školách.

Že vám máme dať príklad? Tak napríklad George Bernard Shaw patrí medzi literárne legendy. Alebo večne sarkastatický Oscar Wilde, ktorého výroky nás sprevádzajú dodnes. Či Saumel Beckett alebo Bram Stoker.

Historické hrady všade okolo

Ďalším dôvodom, prečo navštíviť práve írsky Dublin je, že tu preskúmate tunajšie hrady. Najväčším lákadlom je Dublinský hrad, ktorý už od pradávna slúžil na mnohé účely. V jednej chvíľke išlo o obrannú stavbu, ale v ďalšom okamihu to bolo kráľovské sídlo. A v jeden moment dokonca vojenská pevnosť.

Samozrejme Dublinský hrad nie je tým jediným, ktorý na vás tu čaká. Pôsobivé sú aj stredoveké hrady v Swords alebo Drimnagh.

Nevšedné slávnosti a festivaly

Ak sa do Dublinu vydáte v čase konajúceho sa nejakého festivalu alebo slávnosti, bezpochyby si vás získa. Íri sú totiž preslávení tým, že sa vedia výsostne baviť. Najmä potom počas celosvetovo známych írskych sviatkov.

Najväčších slávností sa tu dočkáte na Deň svätého Patrika, čo je patrón Írska. Oslavuje sa okolo sedemnásteho marca a väčšinou sú oslavy niekoľkodňové. Počas nich sa spieva, popíja, aj tancuje, a to dokonca v samotnom centre mesta.