Obytné vozidlá. Čo by v nich rozhodne nemalo chýbať?
Zaujímavosti

Obytné vozidlá. Čo by v nich rozhodne nemalo chýbať?

Obytné vozidlo je skvelým spôsobom, ako môžete spoznávať nielen českú krajinu. Nemusíte mať pritom doma dve vozidlá, jedno osobné a druhé obytné. Pomocou vstavania do áut si vytvoríte z osobného auta obytné a odpadnú vám ďalšie náklady, ktoré by ste museli platiť za dve autá v domácnosti. Aby bolo cestovanie s obytnými vozidlami (nielen tými veľkými, ale práve aj tými so vstavbami, ktoré umožnia umyť si tvár, uvariť kávu, vyspať sa a mať svoje veci po kontrolou), musí obsahovať niekoľko dôležitých súčastí.

Miesto na ukladanie potravín

Nielen keď cestujete s deťmi, potrebujete miesto, kam môžete ukladať svoje potraviny, najmä tie chladené alebo rýchlo podliehajúce skaze. Veľa kempov je už dnes vybavených chladničkami, ale po ceste môže dôjsť k znehodnocovaniu potravín. Najmä také, ktoré nie sú príliš dostupné (v obchodoch pri kempoch) je potrebné vhodne skladovať už cestou z domu. Dôležitou súčasťou každej vstavby od auta na spanie či karavanu je tak malá kuchynka s miestom na chladené potraviny.

Miesto na umytie rúk

Pokiaľ kempujete, je veľmi pravdepodobné, že sa zašpiníte. Zabudovanie osobných vozidiel vám sprchu bohužiaľ neposkytnú (av tých karavanových musíte väčšinou šetriť vodou), miesto, kde si umyť ruky potom, čo ste napríklad zakladali ohnisko, je dôležité. Taktiež svoje deti učíte pred každým jedlom si umyť ruky. Takže dôležitou súčasťou obytných vozidiel je aj aspoň trochu vody na opláchnutie.

Miesto na spanie

Keď už cestujete s obytným vozidlom, chcete mať vyriešenú otázku prespania. V závislosti od počtu cestujúcich a veľkosti vášho vozidla môže byť miesto v klasickom vozidle obmedzené – avšak ani obytné vozidlá nemajú neobmedzené priestory, a navyše sú obmedzené aj nosnosťou. Väčšina ich je totiž stavaná tak, aby mala hmotnosť do 3,5 t a mohli ich teda riadiť ľudia s vodičským oprávnením skupiny B. Ak je vozidlo preťažené, je to veľmi nebezpečné, a bohužiaľ v prípade obytných vozidiel sa tak deje často.