extravagantní obuv
Móda

Extravagantná obuv, z ktorej sú všetci na vetve. Trúfnete si ju nosiť?

Idete po ulici a hovoríte si, čo to ľudia majú na nohách? To sú len aktuálne módne trendy, ktoré má odvahu nosiť len málokto. Jedná sa o veľmi výraznú obuv, ktoré si nejde nevšimnúť, zároveň je to skutočne aktuálne módne výkrik, ktorý nie každý schvaľuje. Ak sa radíte do skupiny ľudí, ktorí sú proti tomuto módnemu hitu, potom nečítajte ďalej. Týmito žeravými modely sa totiž budeme zaoberať! 

Nie každý má dostatok odvahy na to, aby nosil extravagantná obuv. Mnohí ľudia sú zástancami klasiky v podobe typicky čiernych poltopánok, nízkych tenisiek a klasických čižiem pod kolená. Niektorí ľudia však chcú svojimi topánkami zaujať, a tak nosia horúce trendy, ktoré nižšie uvádzame. 

Kovbojské čižmy ako ešte prijateľná obuv 

Začnime však tým, čo sa nepovažuje za tak extravagantné. Sú to kovbojské čižmy, ktoré nám pripomínajú trochu toho Divokého západu. Jedná sa o topánky, ktoré majú veľmi výraznú špičku a zároveň majú skosený podpätok. Ide skutočne o veľký hit, ale nemyslite si, že sa nosia s džínsy alebo nohavicami. Naopak. Tento módny kúsok sa nosia v kombinácii s kvetinovými šaty, ktoré sa napodiv nosia aj počas jesenných, chladných dní. 

Nosíte tiež otcove tenisky? 

Otcove tenisky sú ešte väčší hit, než sú kovbojské čižmy, avšak už sa zaraďujú medzi netradičné, extravagantné kúsky. V originálnom znení sa im hovorí „Daddy Sneakers“ a vyznačujú sa svojou veľmi vysokou podrážkou a svojím prapodivným tvarom. Šnúrky sú tiež veľmi výrazné, všeobecne možno povedať, že sa jedná o veľmi masívnu topánku, ktorá sa nehodí pre krehké dievčatá, aj keď tie ich nosia najčastejšie. 

Takéto tenisky sme mohli zaregistrovať napríklad u Spice Girls, konkrétne u Sporty Spice či inak Mel C, ktorá sa nimi vyznačovala. Pravdepodobne sa jedná o veľmi pohodlnú obuv, sú to predsa tenisky, a často sa obúvajú vtedy, kedy majú tvoriť dominantu celého outfitu. Otcových tenisiek si totiž každý všimne na prvý pohľad.