kabáty bundy
Móda

Kabáty alebo bundy? To je otázka do lotérie

Šatníky sa začínajú plniť bundami a kabáty, ostatne nie je sa čomu diviť, teploty začínajú klesať k nule, takmer sú už po nulou, a my sa musíme pred zimou obrniť, kým nezačne prituhovať úplne. Už počas novembra sme mohli odhadovať, aké bundy či kabáty tento rok v zime pofrčia. Zimná kolekcia boli totiž plné týchto kúskov, človeka len napádala otázka, či sa budú nosiť viac práve bundy alebo či viac zaujmeme v kabáte. Touto otázkou sa poďme teraz zaoberať. 

Bundy alebo kabáty – to je o čo tu beží, to je doslova otázka do lotérie, na ktorú nepoznajú presnú odpoveď ani módny návrhári či módne kritici. Všeobecne možno povedať, že sa budú nosiť bundy a kabáty rovnako. Pri výbere kabátov a búnd sa zamerajte na kúsky, ktoré zimná kolekcia priniesla novo. Nesiahajte po minuloročných modeloch, ktorých sa obchody chcú len zbaviť. 

nosíme bundy 

Ak ste milovníkom ležérnosti a pohodlnosti, tento rok v zime budete nosiť najmä bundy. Bundy sú skrátka o niečo pohodlnejšie, navyše sú aj príjemnejšie. V tohtoročných zimných kolekciách nájdete najmä perové bundy, ktoré však nie sú zopnuté v páse, ako tomu bolo u minuloročných modelov. U tohtoročných páperových búnd platí, že čím hrubšie a nafúkanejší budú, tým lepšie. Ak si teda pripadáte v bunde ako gulička, je to ten pravý kúsok do vášho zimného šatníka. 

Mimo páperových búnd sa opäť nosia krásne parky, pozornosť venujte aj semišovým bundám s kožušinkou. Za zmienku stojí aj manšestrákové bundy s kožúškom vnútri. 

nosíme kabáty 

Ak ste milovník elegancie, nedáte dopustiť na klasické kabáty. Lenže aké tento rok budú in? Tento rok pofrčia kabáty pripomínajúce vytepelný baloňáky. Mimo tieto kabáty sa budú nosiť kabáty na štýl župane – teda kabáty, ktoré sa zväzujú v páse a majú malé klopy. Kabáty rovného strihu ani tento rok nevyšli z módy, jedná sa však skôr o jesenné kúsok.