čistička vzduchu
Bývanie

Než si zaobstaráte čističku vzduchu

Premýšľate o tom, že si zaobstaráte čističku vzduchu? Ak áno, mali by ste si o nej vopred niečo zistiť. Čističky vzduchu sa hodí najmä tým, ktorí sú alergickí. Avšak vďaka čističkám vzduchu sa vzduch rapídne prečistí, a to ostatne svedčí úplne každému. Čističky vzduchu tiež dokážu v miestnostiach nastaviť tú pravú, relatívna vlhkosť, ktorú ocenia najmä obyvatelia bytov. 

Ak potrebujete vo svojej domácnosti regulovať vzduch, prečistiť ho alebo vyhnať prípadnú suchosť či naopak vlhkosť, nemusíte si zaobstarať len čističku vzduchu, ale tiež treba zvlhčovač či odvlhčovač. Aj keď sa pre mnohých jedná o úplne nový vynález, čím ďalej viac ľudí týmto vynálezom prikladá dôraz. Znečistené ovzdušie v domácnosti totiž vedie aj k mnohým chorobám a zdravotným komplikáciám. Nie je teda na škodu investovať do týchto vymožeností. 

Ak sa rozhodnete investovať konkrétne do čističky vzduchu, odporúčame si o nej niečo zistiť. Informácie v článku sú však postačujúce. 

Vyberajte podľa veľkosti miestnosti 

Než prejdete s čističkou vzduchu k pokladni, uistite sa, že vyhovuje veľkosti miestnosti, v ktorej chcete čističku mať. Dopredu je nutné si zistiť parametre danej miestnosti, pretože to rapídne uľahčí rozhodovanie. Čistička by mala podľa parametrov zvládnuť vyčistiť vzduch zhruba dvaapolkrát v danej miestnosti. Alergici by mali voliť výkonnejšie čističku. 

Uvedomte si, čo chcete čistiť 

Pri výbere tiež pomôže to, keď vieme, čo chceme konkrétne čistiť. Vo vzduchu sa totiž nachádza mnoho nečistôt, každý čistička vzduchu bojuje proti iným škodlivinám. Niektoré čističky bojujú proti vírusom, iné proti baktériám a iní proti roztočom, ktorí sú väčšinou pôvodcom alergií. 

Sú potrebné filtre? 

Než si prípadnú čističku vzduchu kúpite, odporúčame sa poradiť s odborníkmi, či sa oplatí investovať do filtrov alebo nie. Čističky buď bojujú proti pachom, alebo proti prachu.