citron zázrak
Bývanie

Citrón ako učinený zázrak. Viete, ako ho použiť pri upratovaní?

Upratovanie je činnosť, ktorú nie každý vykonáva rád. Mnohí sa upratovania vyhýbajú, pretože nemajú dostatok pomocníkov, ktorí by upratovanie uľahčili. Samozrejme tými pomocníkmi sa nemusí myslieť len členovia rodiny, ale aj účinné prípravky alebo vychytávky, s ktorých pomocou pôjde upratovania doslova ako po masle. Máloktorá gazdinka však vie, koľko takých pomocníkov sa skrýva u nej v kredenci. Jedným takým pomocníkom je citrón, ktorého síce neskladujeme priamo v kredenci, avšak väčšinou ho doma máme. 

Citrón sa považuje za urobený zázrak. Nielen, že má v sebe obrovské množstvo vitamínov, ale tiež je skutočne nepostrádateľným pomocníkom v domácnosti. Viete o jeho sile? 

Ľahko zatočí s vodným kameňom 

Vodný kameň sužuje veľmi často práčku, ale aj varnú kanvicu. Kým do práčky sypeme mnohé prípravky, ktoré sľubujú zbavenie sa vodného kameňa, varné kanvice mnohí z nás vyhadzujú hneď, čo sa v kanvici vodný kameň vyskytne. To však nie je správny postup. Varné kanvice netreba vyhadzovať hneď, čo sa vodný kameň objaví. Je možné proti nemu bojovať, a to so spomínaným citrónom. 

Citrón stačí nakrájať na kolieska a spolu s vodou dať do varnej kanvice. Nasleduje dvojité vyvarení a vodný kameň je preč. Tak jednoduché to je. 

Hravo si poradí so spáleninami na panviciach 

Máte veľmi cenné riadu, konkrétne panvy, a bohužiaľ sa stalo, že ste pripálil hlavný chod? Nemusíte používať drôtenku, ktorá povrch panvice iba poškodí. Radšej využite sily citróna. Opäť stačí, keď citrón nakrájate na kolieska a prejdete citrónom po popáleninách. Potom citrón nechajte na spáleninách pôsobiť a len pridajte krapet vody. Po hodinke pôjdu spáleniny ľahko zotrieť obyčajnou špongiou, či už boli akokoľvek veľké. 

Citrón je zaručený spôsob, ako ľahko a hravo odstrániť nečistoty a problémy z kuchynských potrieb tak, aby nedošlo k ich zničeniu