Keď máte psa v byte. Čo robiť a čo nerobiť?
Bývanie

Keď máte psa v byte. Čo robiť a čo nerobiť?

Kúpa psa je vec, ktorú treba poriadne premyslieť. Pokiaľ na štvornohého parťáka nebudete mať dostatok času, radšej si ho neobstarávajte. Neustále venčenie, spočiatku veľká pozornosť pri výcviku – to skrátka a dobre lezie do časových možností. Navyše ak sa rozhodnete si psa zaobstarať k sebe domov, pamätajte aj na jedno – budete mu musieť trochu prispôsobiť bývanie.

Aj pelech má svoje miesto

Či už ste majiteľom nehnuteľnosti alebo ste v prenájme, psovi musíte prispôsobiť bývanie. Predsa je to tiež len živý tvor a vyžaduje si značnú dávku pozornosti. Napríklad mu umiestnite na vhodné miesto jeho pelech. Tu by nemal hroziť prievan, ale nemalo by sem sálať ani priame slniečko. Ak si kupujete šteňa, umiestnite jeho pelech tam, kde nebude vadiť, keď sa vyciká alebo urobí bobík.

Vhodné sú napríklad chodby, prípadne aj obývacie izby, kde však nie sú koberce s vysokým chlpom. Z tých by išli nehody veľmi ťažko odstraňovať.

Izbové rastliny môžu byť rizikom

Aj keď milujete izbové rastliny, pretože dodávajú vášmu interiéru život, bohužiaľ nie všetky sú pre psov ideálne. Niektoré mu môžu spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy, ak nie rovnú otravu. Najmä šteňatá sú zvedavé stvorenia a majú tendenciu neustále okusovať veľké listy rastlín. Z ich vzdialenosti preto odstráňte také, ktoré sú, ako už bolo spomenuté, pre nich jedovaté.

Rizikový je napríklad svokrin jazyk alebo taká monstera môže urobiť neplechu.

Odpadky? Pozor na ne

Najmä ak chcete nechať psíkov samostatne doma, mali by ste sa postarať o to, aby ste umiestnili odpadkový kôš tam, kam naň nedosiahne. Nie je nič horšie, než keď sa pes hrabe v odpadkoch. Nie je to o následnom upratovaní, ktoré nastane po prevrhnutí koša, ale skôr o rizikách, ktoré súvisia s tým, keď pes pozrie niečo, čo nemá.