Kalanchoe môže zdobiť aj váš interiér. Učaruje aj začiatočníkom
Bývanie

Kalanchoe môže zdobiť aj váš interiér. Učaruje aj začiatočníkom

Nájsť peknú a nenáročnú izbovú rastlinu nie je nič ťažké. Lenže vybrať si z nadbytku ideálnych favoritov už ťažké je. Najmä keď je v hre niekoľko, ktoré na prvý pohľad vyzerajú naozaj krásne. Pokiaľ však máme z dostupných izbových rastlín vybrať jednu, ktorú si zamiluje vážne každý, ponúka sa kalanchoe, ktorá je nenáročná, pekne kvitne a prekrásne vonia. Poznať ju tiež môžete ako kolopejku.

Sukulentná rastlina z čeľade hrubovitých

Začínajúci pestovatelia rozhodne ocenia, že sa jedná o nenáročnú izbovú rastlinu, ktorá je okrasná a veľmi vkusná. Vďaka svojim dužinatým listom dokáže vydržať dlhšie bez vody, obľúbená je predovšetkým na Madagaskare v Afrike, odkiaľ napokon tiež pochádza a kde sa bežne nachádza v divokej prírode.

Dnes rozlišujeme rovno niekoľko druhov tejto rastliny. Existujú nielen rôzne druhy, ale aj rôzne kultivary. Biele, oranžové, žlté alebo červené kvietky môžu zdobiť aj váš príbytok, a to prakticky po celý rok.

Doprajte rastline mnoho svetla a tiež slnko

Ako už bolo povedané, kolopejka patrí k africkým sukulentom, ktoré potrebujú skutočne veľa svetla. Štát majú na oknách orientovaných na juh, tam je ich ideálne stanovište, kde sa im bude dariť skutočne dobre. Keď však slnečné lúče zájdu, vyžaduje sa odpočinok v chlade (respektíve v miestnostiach, kde teploty môžu spadnúť až k desiatim stupňom).

Nemusíte sa obávať, že by nejako utrpela vplyvom klimatizácie alebo vplyvom vzduchu z radiátora. Nie je nijako chúlostivou rastlinou.

Hotová nenáročnosť

Aby bola kalanchoe spokojná, nevyžaduje nič viac ako občasnú zálievku. Teda, aspoň s nadsadením možno povedať. Odporúčame ju zasadiť do hlineného kvetináča, kde je odtok pre vodu. Vďaka tomu nebude rastlina príliš zadržiavať vodu, čiže sa predíde tomu, že korene budú hynúť.