Ako zafarbiť oblečenie, keď vás pôvodná farba omrzela?
Móda

Ako zafarbiť oblečenie, keď vás pôvodná farba omrzela?

Máte v skrini niekoľko obľúbených kúskov, ale už vás nebaví ich farba? Alebo sa vám vplyvom častého prania farba vymyla? Potom nemusíte oblečenie nutne vyhadzovať alebo ho iným spôsobom dávať preč. Môžete ho jednoducho zafarbiť. Spôsobov, ako zafarbiť oblečenie je viac ako dosť. A nezáleží na tom, či chcete farbiť džínsy, šaty alebo čokoľvek iné.

Dúha nielen na džínsy

Tým najväčším problémom bývajú džínsy. Práve džínsy bývajú vyšúchané častým praním. Aby ste však svoje obľúbené džínsy nemuseli vyhadzovať a kupovať nové, ktoré už nikdy nebudú rovnaké, môžete ich vyprať v Dúhe. Stačí postupovať podľa návodu, len si človek musí dať pozor na to, aby sa farba nedostala do útrob práčky.

Odporúčané sú aj farby Iberia, ktoré sú určené presne na vyšúchané tmavé oblečenie. Aj keď Dúha je podľa referencií overenejšia a lepšia.

Ochraňujte svoje nohavice správnym praním

Aby ste však nemuseli riskovať zničenie práčky tým, že budete oblečenie v nej zafarbovať, stačí, keď budete vyšisovaniu oblečenia predchádzať. Ponúka sa napríklad správne pranie. Džínsy sa totiž majú prať naruby, aby farba čo najdlhšie vydržala.

Rovnako sa však neodporúča prať džínsy príliš často. Džínsovina ako materiál nie je taká, že by sa musela prať príliš často, stačí raz za štrnásť dní, ak ich nosíte príliš často.

Nakupujte vo výpredajoch

Ak by ste predsa len chceli kúpiť nové džínsy, ale nechceli by ste za ne utrácať, nakupujte vo výpredajoch. Takzvané second handy ponúkajú cenovo dostupnú džínsovinu, vďaka ktorej si svoju džínsovú zbierku zväčšíte o niekoľko nových kúskov za rovnakú cenu. A to sa oplatí, nemyslíte?

V prípade second handov (ale aj nakupovanie v bežných predajniach) by ste mali pred prvým obliekaním danú vec vyprať. A to podľa návodu uvedeného vyššie.