Ako namiešať béžovú
Bývanie

Ako namiešať béžovú

Béžová je obľúbenou farbou v moderných interiéroch. Zrejme preto, že je neutrálna, nadčasová a harmonická. Je perfektnou voľbou pre tých, ktorí preferujú jednoduchosť a pokoj. Napríklad o nej premýšľate aj vy, ale ešte neviete, ako ju namiešať. Čoskoro sa to dozviete.

Aké farby potrebujeme na namiešanie béžovej

Béžovú môžete poznať aj pod názvami ako telová či krémová, vždy záleží na odtieni. V závislosti na farbách, ktoré na namiešanie použijete, získate tiež odlišné odtiene.

  1. Ako základ použite bielu farbu a pridajte k nej len kvapku žltej, ktorá poslúži na premenu na béžovú. Pridaným množstvom žltej farby môžete ladiť výsledný odtieň.
  2. Druhou možnosťou, ako namiešať béžovú, je opäť použiť bielu ako základnú farbu av malom množstve pridať svetlo žltú a kávovo hnedú.

Béžová však môže mať dva rôzne tóny, a to v závislosti od jej jasu. Môže byť tmavšia alebo svetlejšia.

Svetlo béžová

Pre svetlo béžovú použite biely základ a pridajte malé množstvo žltej farby, poprípade svetlo žltej.

Svetlo béžový tón pripomína farbu svetlého piesku.

Tmavo béžová

Tu vám poslúži druhá možnosť, a to do bieleho základu primiešať hnedú farbu. Podľa toho, ako tmavý odtieň chcete dosiahnuť, pridávajte hnedú. Môžete získať napríklad farbu bielej kávy alebo pleti.

Ako ale namiešať hnedú?

Že neviete, ako namiešať hnedú? No to by ste s béžovou ďaleko nedošli. My vám ale poradíme. Na hnedú potrebujete zmiešať všetky základné farby, teda červenú, modrú a žltú. Zmenou pomerov jednotlivých farieb zmeníte aj výsledný odtieň hnedej.

Béžová sa hodí všade

Béžová je jemná a upokojujúca farba, preto s ňou neurobíte chybu v žiadnej miestnosti. V kombinácii s čiernou však môže farba pôsobiť nudne. So zlatou pôsobí ľahko a tradične a kombinácia s hnedou je typická na výber niekoľkých stien. Obzvlášť dobre si sadne s pastelovými farbami, tmavo šedou, bielou a zemitými odtieňmi.