Krásna záhrada za málo peňazí. Ako na to?
Bývanie

Krásna záhrada za málo peňazí. Ako na to?

Keď človek vidí krásnu záhradu, hneď sa mu v mysli vybaví, že to muselo stáť veľa peňazí. Česi už to tak majú v hlave skrátka zabudované, že všetko, čo vidí, automaticky prepočítavajú a hneď myslí na peniaze. Keď sa človek pozrie na krásnu záhradu, pomyslí si, koľko ľudia asi platia za záhradníka, koľko vody minú na polievanie záhrady alebo koľko museli minúť za prípravky, ktoré robia záhradu tak krásnu. Lenže pravdou je, že krásne záhrady môže človek dosiahnuť aj za málo peňazí. Ako sa hovorí, za málo peňazí veľa muziky. Neveríte?

Ak neveríte, že krásna záhrada nie je otázkou peňazí, ale že krásna môže byť aj za pár korún, prinášame vám pár tipov, ktoré vyskúšajte. Uvidíte, že aj vaša záhrada naraz bude krásna, bez vás stála hotový majland. Aj krásne záhrady môžu stať málo, len to chce vedieť, ako na to.

Zalievajte dažďovou vodou

Už máte na záhrade kaďa, do ktorej zbierate dažďovú vodu? Nie? To je chyba! Dažďová voda ako taká je zadarmo, navyše rastliny ju milujú viac ako vodu zo studne. Dažďová voda je mäkšia, má navyše ideálnu teplotu a obsahuje menej soli, teda ju rastliny a zelenina úplne milujú. Vďaka tomu, že nám prší z neba, nestojí ani korunu a často vám zaleje celú záhradu aj po niekoľko dní, kedy panuje vonku sucho.

Pri zalievaní, či už dažďovou vodou alebo klasickú zo studne, odporúčame nezalievať zbytočne rastliny viackrát alebo viac, ako potrebujú. Radšej častejšie po menších dressingoch.

Kúpte si strážnika na vodu

Aby ste za vodu nemíňali tak moc, kúpte si strážcu, ktorý vám bude strážiť, koľko vody ste na polievanie záhrady spotrebovali. Naviac vám môže vodu na zálievku dávkovať, čo je skvelé. Tým strážcom je takzvaná prietokomer, ktorý je nepostrádateľný hlavne vtedy, keď pravidelne zalievate veľké plochy. Kúpite ho za pár stoviek i na internete.