Sťahovací týždeň deň po dni. Čo zariadiť?
Bývanie

Sťahovací týždeň deň po dni. Čo zariadiť?

Už sa to blíži a vy už konečne odpočítavate posledné dni pred sťahovaním. Čo ešte zariadiť a na čo nezabudnúť?

Sedem

Siedmy deň pred sťahovaním sa uistite, že máte zariadené všetky formality. Objednali ste si sťahovanie v Prahe alebo ďalšom meste? Máte istotu, že o sťahovaní už vedia inštitúcie, s ktorými máte uzavretú zmluvu? Poskytovateľ internetu, elektriny, nájmu, alebo napríklad povinného ručenia na vozidlo by mal byť uvedomený o zmene vášho trvalého bydliska alebo korešpondenčnej adresy.

Šesť

Uistite sa, že ste sa vypísali z povinnosti platiť za popolnice v mieste, kde teraz žijete. Všetko majte písomne ​​potvrdené a zakladajte si tieto informácie k zložkám, kde máte zmluvy.

Päť

Teraz už máte dohodnutú schôdzku s majiteľom bytu, kde budete dohovárať reálny stav vodomeru, elektromeru a deň ukončenia zmluvy.

Štyri

Dnešný deň budete venovať baleniu svojich vecí. To, čo ste už stihli vytriediť, si úhľadne naskladajte do krabíc. Tie následne popíšte a uložte na jedno miesto v byte. Nábytok ideálne opatrite tak, aby sa neotvárali dvierka pri prevoze. Oblečenie môžete baliť do pevných vriec. Opäť nezabudnite všetko opatriť menovkami.

Tri

Tri dni pred sťahovaním by už v byte mali zostávať iba predmety, ktoré nevyhnutne potrebujete na ďalšie dni. Je tomu skutočne tak?

Dva

Dva dni pred veľkou akciou už zbaľte aj potraviny a ponechajte len zapnutú chladničku. Aj tu ale teraz dokonale umyte, aby sa vám dobre presúvala. Skontrolujte, že je nábytok čistý a opatrený proti poškodeniu počas prevozu.

Jedna

Ešte deň pred sťahovaním zavolajte sťahovacej firme a dohodnite sa na presnom čase, keď k vám prídu. Posledná noc v starom byte môže nastať.

Deň sťahovania

A je to tu. Spali ste vôbec? Možno je nervozita aj nadšenie vysoké a dnes ste si príliš nepospali. Dnešný deň vás čaká presúvanie svojich osobných vecí do nového bydliska. A tiež odovzdanie bytu.

Sťahovanie bude klapať, keď si ho dobre rozvrhnete.