Od tejto chvíle už sa na citrón nebudete pozerať rovnako
Zdravie

Od tejto chvíle už sa na citrón nebudete pozerať rovnako

Obyčajné ovocie so zlým vkusom? Nudné citrusové ovocie, ktoré štípe na jazyku? Keď uvidíte účinky citrónu, navždy zmeníte názor na toto luxusné ovocie.

Vedecky dokázané

Citrón je tu s nami už dosť dlho na to, aby bol v priebehu rokov podrobený všetkým možným štúdiám. Ich výsledky určite stoja za to. Je to úžasná plodina s mnohými liečivými účinkami. Poďme ich vymenovať.

Silný antioxidant

Citrón je pre naše telo veľmi dôležitý. Je to silný antioxidant, ktorý je zodpovedný za správne fungovanie nášho imunitného systému, srdca a nervového systému, ako aj mnohých ďalších častí nášho tela. Je to pomocník, ktorý vás ochráni pred ochorením srdca.

Prirodzene schudnete

O prirodzené chudnutie sa postará citrón, ktorý zapijete vlažnou alebo teplejšou vodou. Pektín obsiahnutý v citróne sa dokáže rozťahovať v žalúdočnom priestore, čím predlžuje čas, keď sa cítime sýti. Hurá!

Anémia nemá šancu

Ak vo vašej strave nie je dostatok železa, môžete trpieť anémiou. Na vstrebávanie železa je nevyhnutné pridať antioxidant vo forme vitamínu C. Uhádli ste, v citróne je ho veľa.

Odkyslenie organizmu

Do zeleninových štiav, ktoré si doma pripravujete, sa odporúča pridať niekoľko kvapiek citróna. Ide o kombináciu, ktorá účinne znižuje kyslosť nášho organizmu. Kyslosť stojí za mnohými civilizačnými chorobami vrátane rakoviny a Alzheimerovej choroby.

Váš tráviaci trakt vám poďakuje

Citróny obsahujú viac ako desať percent sacharidov. Väčšina z nich je vo forme jednoduchých cukrov. Tieto monosacharidy sa nachádzajú aj vo forme vlákniny. Vláknina zabezpečuje správne trávenie a pomalšie vstrebávanie sacharidov a škrobov. Pomôže to napríklad pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

Citrón je skutočne pôsobivá plodina, ktorá prospieva nášmu zdraviu.