skvrny oblečení
Móda

Ako najlepšie, najlacnejšie a najrýchlejšie dostať akékoľvek škvrny z oblečenia?

Škvrny sa na oblečenie môžu dostať rôznymi spôsobmi. Niekedy na seba vylejeme víno, inokedy nám kvapne káva na blúzku alebo pri obědvání nešikovne rozrežeme klobásu. Škvrny sa na oblečenie môžu dostať naozaj rôzne, je preto dobré vedieť, ako sa s nimi popasovať, ak na škvrny narazíme. Mnohí ľudia skúša odstraňovače škvŕn z drogérií, avšak je potrebné poznamenať, že nie vždy je pravda, čo sa píše na obale. Veľakrát nemožno škvrny odstrániť za pomocou chemikálií, existuje však niekoľko možností, ako ľahko, rýchlo a tiež lacno odstrániť nepekné škvrny z akéhokoľvek módneho trendu. 

Na škvrny od potu je tu citrón 

Škvrny od potu sú nepekné na každom tričku alebo blúzke. Skrátka vznikajú a nejde im zabrániť, ani používanie dezodorantov nie je vždy efektívnou ochranou. Pri praní sa škvŕn od potu nezbavíte, ale možno sa ich zbaviť inak. Možno sa ich zbaviť tak, že na nich použijete citrón. 

Citrón sa považuje dlhodobo za zázračného pomocníka, ktorý stojí pár korún. Ak vytlačíme šťavu z citróna a zmiešate ju s rovnakým množstvom vody, získate efektívne roztok zbavujúce tričká alebo blúzky nepekných škvŕn od potu. Stačí tričko v zmesi len poriadne vyprať a je to. Samozrejme sa môžu tričká po kúpeli v citrónovej roztoku dať aj do práčky, ale nie je to nutnosťou. 

Keď citrón nemôže, Jelen pomôže 

Ak sa periete so škvrnami od vína, kávy, kečupu alebo od iných škvŕn, či už vznikli akokoľvek, nesiahajte po chemikáliách, ale siahnite radšej po jelene. Jedná sa o mydlo nazvanej „Jeleň“, ktoré zakúpite nielen v drogériách, ale aj v bežných hypermarketoch. Je to účinný pomocník v boji proti úplne všetkým škvrnám. Stačí špinavé oblečenie len vyplákať s mydlom Jeleň a strčiť namočené bielizeň do práčky. Po vypraní bude oblečenie ako nové (ak sú však škvrny na oblečení už zaprané, nepôjde je bohužiaľ odstrániť).