Módne chyby, ktoré nás robia zbytočne staršie
Móda

Módne chyby, ktoré nás robia zbytočne staršie

O módu sa oplatí zaujímať. Je to odvetvie, ktoré nám dokáže zvýšiť sebavedomie a vďaka ktorému vyzeráme denne k svetu. Ak patríte k ženám, ktoré sa rady pekne obliekajú, pravdepodobne viete, akých chýb sa musíte vyvarovať, aby ste nevyzerali zbytočne starší. Že neviete? Najčastejšie módne chyby prezradíme.

Jedna vec je štýlovo sa obliecť, druhá vec je obliecť sa tak, aby sme nevyzerali zbytočne starší. Ak patríte k ženám, ktoré rozhodne nechcú vyzerať staršie, vyhnite sa nasledujúcim chybám, ktoré vám môžu pridať na veku.

Nevhodne zvolené farby

Aj keď si to mnoho žien neuvedomuje, farby majú naozaj veľkú moc. Ak je zvolíme zle, môže nám to pridať na veku. Zatiaľ čo niektoré farby ženám lichotí, v iných farbách môže žena vyzerať až choro, unavene. Dávajte si teda pozor na jednotlivé kombinácie a neobliekajte si farby, o ktorých viete, že vám zrovna nepristanú.

Veľký pozor si dajte hlavne pri nakupovaní. V obchodoch totiž vyzerajú jednotlivé kúsky oblečenia inak ako v reáli. Najmä farby vyzerajú inak, a to vďaka svetlu, ktoré opticky skresľuje. Veci si preto ideálne skúšajte na dennom svetle, kde uvidíte farbu takú, aká v skutočnosti je.

Nevyberáme si podľa nášho veku

Žiadna žena by sa nemala hanbiť za svoj vek. Je navyše veľmi dôležité, aby sme si vek uvedomovali a aby sme sa tiež podľa neho obliekali. Napríklad ženy v päťdesiatich rokoch by nemali nosiť crop topy, rovnako ako ženy v dvadsiatich rokoch by nemali nosiť upäté nepadnoucí kostýmy alebo podobné kúsky.

Vyberáme staromódnu obuv

Bohužiaľ mnohé ženy vyberajú k jednotlivým outfitom staromódny obuv. Je to však veľká škoda, pretože aj topánky sú súčasťou outfitu a hrajú úlohu a aj topánky vám môžu pridať na veku. Vyhnite sa obuvi, ktorá je určená starším ročníkom, v akomkoľvek veku. Ortopedická obuv alebo topánky na nízkom podpätku nie sú pre vás.