Tip, ako úplne premeniť kúpeľňu alebo kuchyňu
Bývanie

Tip, ako úplne premeniť kúpeľňu alebo kuchyňu

Ak túžite po zmene vašej domácnosti, potom by ste mali zvážiť nie kompletnú prestavbu, ale len drobné úpravy, ktoré vašu domácnosť urobia úplne inú, úplne inak výnimočnou. Spálni alebo obývacia izba ľahko vymaľujete, ale ako treba premeniť pomocou menších úprav treba kúpeľňu alebo kuchyňu? Veď tam sú väčšinou kachličky alebo nie?

V poslednej dobe sa ľudia snažia mať dokonalú hlavne kúpeľňu. Na kúpeľne sa aktuálne kladie naozaj veľký dôraz, a to hlavne z toho dôvodu, že je to relaxačná miestnosť v dome, kam chodíte odpočívať. Pokiaľ ju budete mať škaredú, tak sa väčšinou stane, že v nej nebudete vedieť relaxovať, a taký vaňa vám zrazu bude k ničomu.

Samozrejme sa teraz pomerne veľký dôraz kladie aj na kuchyňu, ktorá by podľa aktuálnych trendov mala byť hlavne svetlá. Väčšinou sa volí biela kuchynská linka alebo vo väčších domoch s francúzskymi oknami sa nebojíme ani tmavé kuchynskej linky.

Ako tieto miestnosti premeniť?

Ak vás ale vzhľad vašej kúpeľne alebo kuchyne omrzí, skúste staviť na dekoratívne obklady. Práve obklady sú to, čo väčšinou pokrýva steny kúpeľní alebo kuchyne, preto väčšinou stačí, aby ste ich pozmenili. Navyše dnes existuje už toľko druhov, tvarov či inak farebných obkladačiek, že si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Prečo práve dekoratívne obklady?

Ukazuje sa, že obklady pútajú pozornosť k miestam, ktoré väčšinou chceme zdôrazniť. Pokiaľ do takých miest dáte obklady zaujímavého vzoru, potom pozornosť upútate takmer ihneď. Obklady nám taky vkusne rozdeľujú jednu časť miestnosti od druhej, ak by ste o také rozdelenie stáli.

Ak by ste sa rozhodli pre túto zmenu, potom je treba vyberať kachličky podľa tvrdosti a nasiakavosti. Podľa odborníkov sa do interiérov, ako je kúpeľňa alebo kuchyne, hodí také obkladačky, ktoré majú nasiakavosť nad 10 percent.