Aké potraviny urýchľujú starnutie kože?
Zdravie

Aké potraviny urýchľujú starnutie kože?

Opäť ste na svojej tvári objavili novú vrásku alebo vaše ruky už dávno nie sú tak mladé ako kedysi? Dôvodom nemusí byť len neustále pribúdajúci vek, ale tiež môže byť dôvodom to, čo jete. Na starnutie kože sa totiž vo veľkom podieľa aj stravovanie. Ak chcete vyzerať dlho mlado, je potrebné vyvarovať sa niektorým potravinám, ktoré starnutie kože spôsobujú. Viete, aké potraviny majú taký neblahý vplyv na ľudskú pokožku? 

Starnutie pleti alebo vrásky – to nie je len dôkaz toho, že starneme. Je to tiež alarm, ktorý upozorňuje na zlý jedálniček. Samozrejme starnutie kože môže byť ovplyvnené aj genetikou, ale v súčasnej dobe, v ktorom vládne nezdravé stravovanie, je pravdou, že sa na starnutie kože podieľa práve i jedlo. Ale aké? 

cukor 

Cukor, nech je to akýkoľvek cukor, je pre ľudskú kožu zabijakom. Ak je hladina cukru v krvi zvýšená, stimuluje sa proces vzniku škodlivín v tele, ktoré prispievajú k starnutiu kože. Namiesto toho, aby ste si teda dali koláč ku kávičke alebo zmrzlinu na kúpalisku, radšej siahnite po kvalitnej horkej čokoláde alebo ovocí, ktoré veľa cukru neobsahuje. Trebárs čučoriedky dokonca zabraňujú strate kolagénu, ktorý je pre pokožku dôležitý. 

margarín 

Konzumujete doma maslo alebo margarín? Ak margarín, tak by ste s tým mali prestať. Tieto tuky totiž nie sú zdravé ani pre srdiečko, ani pre ľudskú pokožku. Vďaka konzumácii margarínu rýchlejšie starneme, pretože látky obsiahnuté v margarínu poškodzujú kolagén a elastín kože. 

Stop údeninám 

Ste milovníkom údenín? Potom s tým prestaňte. Salámy alebo tiež párky sú zabijakom pre ľudskú kožu. Obsahujú totiž škodlivé látky, konkrétne obsahujú. veľa sodíka a nasýtených tukov, ktoré spôsobujú dehydratáciu kože a oslabujú tvorbu kolagénu. Miesto týchto údenín preto konzumujte skôr fazuľa, vajíčka, prípadne kuracie mäso, ak máte chuť priamo na mäso. 

kofeín 

Pitie kávy nielen, že dehydruje človeka, ale tiež spôsobuje starnutie pokožky. Vyvarujte sa preto káve ako také, radšej si ráno namiesto nej doprajte vodu s citrónom.