Top päť plemien veľkých psov, ktoré sú najobľúbenejšie
Zaujímavosti

Top päť plemien veľkých psov, ktoré sú najobľúbenejšie

V súčasnej dobe sú psy súčasťou každej druhej slovenskej rodiny. Sú to nielen strážcovia, ale aj skvelí spoločníci, ktorí sú zároveň verní a taky oddaní. Psie plemená rozlišujeme na malá, veľká a tiež stredné plemená. Zamerajme sa teraz na veľké plemená, čo sú psy vážiace viac ako dvadsaťpäť kilogramov a väčší než štyridsaťpäť centimetrov. Ukážkovými príkladmi veľkých psích plemien sú potrebné ovčiaci, tiež boxeri alebo napríklad retrievery. Aké veľké plemeno je však najobľúbenejší? Vybrali sme top päť veľkých plemien, na ktoré narazíte v slovenských domácnostiach najčastejšie. 

Nemecký ovčiak je najobľúbenejší 

Kto by to bol povedal, že najčastejšie vydaným veľkým plemenom je nemecký ovčiak, ktorý budí rešpekt na míle ďaleko. Možno preto je však tak obľúbený. Dokáže uchrániť majetok pred nevítanými hosťami, navyše sa jedná o veľmi inteligentného psa. 

Zlatý retriever do každej rodiny 

Obľúbeným veľkým psím plemenom je tiež zlatý retriever, ktorý sa hodí najmä do rodinných domácností. Od klasického labradora sa líšia dĺžkou svojej srsti. Jedná sa opäť o veľmi inteligentného psíka, ktorý sa navyše veľmi dobre cvičí. 

Nemecký boxer nie je nebezpečný, ako si ľudia myslia 

O boxeri sa ľudia domnievajú, že to sú veľmi nebezpeční psi. Nie je to ale tak. Jedná sa o rodinne založené psíkov, ktorí majú jedinečnú mimiku a ktorí milujú ľudí. Len teda potrebujú dostatok pohybu a nesmie sa podceniť jeho výchova. Inak je to psík za odmenu. 

Chodský pes je štvrtým v poradí 

Obľúbený je tiež takzvaný chodský pes, ktorý je veľmi skromný a zároveň húževnatý. Je to ideálny spoločník pre jednotlivcov, voči cudzím ľuďom totiž býva veľa ostražitý. Toto plemeno však nemôže byť dlho samo. 

Labradori ako milujúci strážcovia 

Už sme si spomenuli zlaté retrievermi, nespomenuli sme si labradormi, ktorí sú pre svoju priateľskú povahu často robení do rodín s deťmi. Nie sú konfliktné, sú naopak veľmi pokojní. Len sú to teda poriadni žrúti.