Čaká vás rekonštrukcia bytu? Pozrite sa na 4 najčastejšie omyly, ktoré ľudia robia, a vyvarujte sa ich.
Návrh miestností nie je potrebný
Niektorí ľudia si myslia, že pri rekonštrukcii bytu nepotrebujú žiadne návrhy. Potom sa ale doslova „bijú do hlavy“, keď po dokončení prác zistí, že majú nedostatok elektrických zásuviek, alebo úplne podhodnotili osvetlenie v miestnosti. Niekedy dokonca nevhodne zvolili aj celkovú dispozíciu bytu. Rekonštrukcia od firmy je pritom istotou, že budete vedieť o každom kroku. Rozmiestnenie jednotlivých miestností je tiež v súlade s denným svetlom, ktoré do miestnosti prúdi.
S financiami vystačíme
Ďalšia chyba je, že si ľudia nestanovia rozpočet. Jedine tým, že sa spíšu komponenty, stavebné úpravy aj potrebné financie pre remeselné práce, sa dá stanoviť celková čiastka, na ktorú rekonštrukcia vyjde. S projektom je potom oveľa jednoduchšie vyjsť. Už dopredu viete, či je výsledná čiastka reálna, alebo či sa budete potrebovať poobzerať po iných materiáloch a komponentoch.
To zvládneme sami
Najčastejším problémom pri celkovej rekonštrukcii bývania je názor, že by to človek alebo rodinná jednotka mala zvládnuť sama. Aj šikovný domáci majster potom ale narazí, pretože postupy, s ktorými sa stretáva ako z oblasti inštalatérstva, tak aj presnej murárčiny, bohužiaľ nemá šancu zvládnuť. Preto je vždy lepšie sa spoľahnúť na špecializovanú firmu, ktorá zaistí všetky potrebné práce v tej najvyššej kvalite.
Máme na to čas
Niektorí ľudia si v začiatku rekonštrukcie hovoria, že sa na práce neponáhľajú. Čas ale postupuje a namiesto toho, aby bývali na vysnívanom mieste, sa im stále dvíhajú náklady na celý projekt. Musí platiť nielen rekonštrukciu samotnú, ale stále rieši náklady za bývanie v mieste, kde čakajú, kým bude byt hotový. Nakoniec tak zisťujú, že „už včera bolo neskoro.“
Rekonštrukcia bytu sa lepšie realizuje, pokiaľ je premyslená. S presne stanoveným rozpočtom, s časovým rozvrhom prác a profesionálnou remeselnou základňou.