Podlahové kúrenie sa pýši radom benefitov
Bývanie

Podlahové kúrenie sa pýši radom benefitov

Vykurovanie predstavuje jednu z najvyšších položiek v prípade stavby alebo rekonštrukcie bytu. Aké sú najväčšie prínosy podlahového kúrenia?

Nejedná sa o novú technológiu

Myslíte si, že podlahové vykurovanie je novinkou, ktorú ľudstvo predtým nepoznalo? Rozhodne to tak nie je! Samotná myšlienka siaha až do doby starého Ríma, kedy bolo vykurovanie pod podlahou realizované už v rímskych kúpeľoch. Podlaha tak bola vyhrievaná aspoň jeden deň, aby si zachovala svoju kumulačnú teplotu. Teraz už nie je nutné vyhrievať podlahu tak dlho, pôvodná myšlienka bola podporená modernými technológiami. Aké sú výhody podlahového kúrenia?

Rovnomerne vykurovanie celej miestnosti
Asi najväčšou výhodou podlahového kúrenia je fakt, že celá miestnosť je vykúrená rovnomerne. Zatiaľ čo v prípade radiátora sa teplo sústreďuje okolo samotného ohrievača pomocou sálavého tepla a trvá to pomerne dlho, kým sa teplo rozptýli po celej miestnosti, podlahové kúrenie celý priestor vykúri rovnomerne.

Teplo od nôh

Ďalšia veľká výhoda podlahového kúrenia. Keď nám je teplo na nohy, je nám teplo na celé telo. Zrazu zistíte, že už nemusíte doma toľko kúriť. Bude vám doma príjemne aj pri nižšej teplote ako predtým. Keď sa pomocou kúrenia prirodzene zahrejú vaše nohy, budete sa cítiť komfortne.

Žiadny prach z vykurovacieho telesa

Pri pravidelnom upratovaní radiátora ste sa zrejme čudovali, odkiaľ že sa berie toľko prachu a nečistôt. Bohužiaľ sa práve tieto nečistoty po celý čas vírili celou miestnosťou. Pre alergikov, ale aj pre zdravého človeka, žiadny med. Vďaka podlahovému vykurovaniu sa žiadny prach z ohrievača nešíri.

Viac priestoru v miestnosti

Výhod podlahového kúrenia je samozrejme oveľa viac, ale ľudia radi spomínajú aj fakt, že zrazu majú v priestore oveľa viac miesta. Radiátor zaberal miesto, ktoré môžete využiť na umiestnenie nábytku, alebo napríklad kvetov. Zrazu bude celok pôsobiť oveľa elegantnejšie a vzdušnejšie.

Medzi ďalšie benefity patrí fakt, že podlahové kúrenie môžete inštalovať pod celý rad podlahových krytín.