Keď investície, tak do platiny
Finance

Keď investície, tak do platiny

Do investičného sveta sa dnes hrnie kdekto. Niet sa čomu diviť, veď práve investičný svet ponúka zvýhodnenie našich úspor. Mnoho ľudí si dáva najskôr peniaze na takzvané sporiace účty, ale také účty nie sú nič výhodné. Po niekoľkých rokoch zistíte, že zvýhodnenie bolo iba pár desatín percent. Rozhodnete sa teda investovať do niečoho, čo vám prinesie oveľa väčšie zvýhodnenie. Vstúpite teda do už spomínaného investičného sveta.

Do sveta investovania by sa nikdy nemali púšťať úplní laici a amatéri. Predsa len na každom rohu číha niekto, kto chce presne z takýchto ľudí vyžmýkať všetky peniaze, čo majú. Keďže si najskôr o svete investovania myslíme iba krásne veci, často naletíme na páčivé rečičky, ktoré by však pre nás mali byť varovaním.

Pokiaľ však nie ste amatérom a o svet investovania už niečo viete, nebojte sa investovať a hurá do toho. Ak vám môžeme poradiť, začnite sa zaujímať o platinu.

Ceny klesajú párkrát za sto rokov, využite súčasný pokles cien!

V poslednej dobe sa svet investícií otáča okolo platiny. Niet sa čomu diviť, veď platina išla s cenou dole a je dokonca oveľa lacnejšia ako zlato, čo sa stáva párkrát za sto rokov. Predtým bola platina len pre veľkých investorov, dnes je to však našťastie investícia, do ktorej môžu hovoriť aj menší či drobní investori. Už sa totiž nevyrábajú iba kilogramové zliatky, ale vyrábané sú aj niekoľko gramové zliatky.

Prečo cena platiny išla tak rýchlo dole?

Pokles ceny platiny je vyvolaný hlavne uvoľnením jednej väčšej zásoby, vďaka čomu je to mimoriadnejšie. Dopyt je po platine dlhodobo vysoký, preto sa záujemcovia o tento kov doslova bijú na trhu. Ak by vás zaujímalo, aký priemysel prehltne najväčší podiel tohto kovu, tak by sme spomenuli automobilový priemysel (približne štyridsaťdva percent), ďalej je to šperkárstvo a na poslednom mieste je to práve svet investícií.