Ako prevoňať domácnosť? Zamilujte sa do vôní
Bývanie

Ako prevoňať domácnosť? Zamilujte sa do vôní

Nikto nemá rád, keď jeho domácnosť zapácha. Vždy sa snažíme o to, aby sa v dome dobre dýchalo, aby bol v dome čerstvý vzduch. V prípade, že si potrebujete oddýchnuť a navodiť príjemnú atmosféru, odporúčame investovať do rôznych vôní, ktoré vám opäť spríjemnia pobyt v dome. V súčasnej dobe je veľa možností, ako môžete prevoňať svoju domácnosť. Odporučíme vám niekoľko tipov, pre ktoré sa môžete rozhodnúť.

Aromalampy patrí do každej modernej domácnosti

Neviete, čo dať blízkym k narodeninám? Odporúčame investovať do aromalámp, ktoré ostatne musíte mať u seba doma. Aromalampy sú veľmi, veľmi obľúbené a dnes je zakúpite v mnohých skvelých prevedeniach. Zamilujete sa do klasických aromalámp alebo radšej zvolíte do svojho moderného domova netradične vyzerajúci aromalampu, ktorú vám budú všetci závidieť?

Aromalampy sú spravidla keramické nádoby, ktoré fungujú na jednoduchom princípe. Sú väčšinou zložené z dvoch častí, kedy do spodnej časti sa dá zapálená sviečka, ktorá ohrieva vodu vo vrchnej, druhej časti lampy. Do vody sa vždy nakvapká emulzia, ktorá krásne prevonia celú domácnosť. Emulzií možno zakúpiť veľa, vyberte si tú najpríjemnejšiu.

Poznáte aróma difúzory?

Mnohí ľudia miesto štýlových aromalámp volia skôr arómu difúzory, ktoré dnes pozná určite každý. Do dekoratívneho flakónu sa naleje vonná esencia, do ktorej sa vloží ratanové alebo bambusové tyčinky, cez ne sa začne vôňa linúť po celom interiéri.

Niet nad klasické sviečky

Svoju domácnosť však môžete ľahko prevoňať aj s pomocou klasických sviečok. Mnohí ľudia sú toho názoru, že nie je nad klasické sviečky, ktoré si kedykoľvek zapálite a kedykoľvek sfúknite. Najdlhšie a veľmi prenikavo vonia Yankee Candle sviečky alebo tiež sviečky za pár korún z Ikei.

Túžite po prevoňané bielizni?

Ak chcete, aby vaša bielizeň krásne voňalo aj po vypraní v komodách, nasypte si do vrecúšok alebo sáčkov suché bylinky – najčastejšie sa používa levandule, ktorá dokáže krásne prevoňať všetko oblečenie v skriniach a komodách. Tiež sa využívajú klasická vonná mydla, ktorá sa pokladajú medzi oblečenie.