Krajiny, ktoré sa oplatí navštíviť počas roka 2020
Zaujímavosti

Krajiny, ktoré sa oplatí navštíviť počas roka 2020

Začali ste už premýšľať nad tým, kam sa vyberiete budúci rok? Predsa len sa rok 2019 pomaly blíži ku svojmu koncu a je načase premýšľať, kam sa budúci rok vydáte. Na vášmu wish listu sa možno nenachádza žiadne miesto, ktoré by ste chceli spoznať, a tak vám prinášame niekoľko nevšedných tipov, kam vyraziť. Vyhrá u vás Holandsko alebo sa pozriete o Libéria?

Do Holandska počas jari

Láka vás už dlhú dobu Holandsko, ale zatiaľ ste nemali tú odvahu nasadnúť na lietadlo a vydať sa do tejto krajiny? Ak tomu tak naozaj je, vydajte sa do Holandska rozhodne počas jari, kde to kvitne najrôznejšími a najkrajšími tulipány. Za zmienku stojí rozhodne Amsterdam, kde zastáva k videniu samozrejme ďaleko viac. Všeobecne je Holandsko krajinou plnou kvetín, umenia, prírody a jedinečné histórie.

Libéria ako cestovateľská záhada

Chcete zažiť niečo nezabudnuteľné? Potom odporúčame zavítať do Libérie, čo je krajina, ktorá je pre cestovateľov veľkou záhadou. Aj keď si hovoríte, čo asi budete v Libérii robiť, Libéria vás rozhodne prekvapí tým, že toho toľko ponúka.

Libérii nájdeme u Atlantického oceánu a tunajším najväčším lákadlom je národný park Sapo, kde sú zvyšky neporušeného dažďového pralesa. Nájdete tu voľne žijúce slony, antilopy, tiež hrochy alebo šimpanzy.

Hor sa do Uruguaja

Chceli by ste skôr budúci rok vidieť niečo z Ameriky? Odporúčame zavítať do Uruguaja, čo je krajina ležiaca na juhovýchode Južnej Ameriky. Nájdete tu nádherné a veľmi atraktívny lagúny, tiež stojí za zmienku tunajšie architektúra, ktorá je najkrajšia v tunajšom hlavnom meste. Tiež je pre Uruguaj typický prístav, ktorý nesie názov Colonia.

Svazijsko ako najmenej navštevovaná krajina Afriky

Ak chcete spoznať Afriku na vlastnú päsť, ale nestojíte o stovky turistov, na ktoré narazíte počas dňa niekoľkokrát, vydajte sa do Svazijska, čo je krajina radiacej sa k najmenej navštevovaným krajinám Afriky. Svazijsko láka hlavne svojou farebnou kultúrou a najrôznejšími oslavami a ceremóniami, ktoré sú tu na dennom poriadku.