Citrón a prečo ho každé ráno mať vo vode?
Nezařazené

Citrón a prečo ho každé ráno mať vo vode?

Ráno robí deň. Každé ráno by sme mali rozhodne kvalitne raňajkovať, pretože práve kvalitné raňajky nám tiež zaručí kvalitný deň. Je však nutné poznamenať, že ku kvalitnej raňajkami patrí aj voda s citrónom, na ktorú mnoho ľudí zabúda.

Pre mnohých ľudí sa však konzumácia teplej vody s citrónom stala akousi tradíciou, bez ktorej ráno nedajú ráno. Je to len dobre. Citrón je totiž skvelý na podporu našej imunity, preto každý deň budeme pripravení čeliť baktériám a vírusom, ktoré sa na nás budú chcieť dostať počas daždivých, ale tiež aj teplých dní. Citrón je navyše veľmi dobrým zdrojom vitamínu C, čo znamená, že hneď ráno do seba dáme presne také množstvo vitamínov, ktoré potrebujeme do tela dostať. Navyše sa nám perfektne naštartuje metabolizmus a dostaneme peknú dávku energie, ktorú po ranu naozaj potrebujeme.

K čomu ďalej je voda s citrónom dobrá?

Pokiaľ po ránu pijete vodu s citrónom, potom si rozhodne uvedomte, že nerobíte dobre len organizmu ako takému, ale tiež značne pomáhate svojmu zdraviu. Voda s citrónom totiž speje k detoxikácii celého organizmu, a tak hneď ráno zo svojho tela vylúčite všetko, čo potrebujete vylúčiť. Navyše sa jedná o skvelého pomocníka pri chudnutí. Vďaka tomu, že váš organizmus značne naštartujete, potom sa môžete radovať z toho, že sa vám v tele nebudú počas celého dňa usadzovať také tuky, o ktoré nemáte vôbec záujem.

Ráno pite vodu teplú, nie studenú!

Nezabúdajte ale na to, že voda s citrónom je dobrá iba v teplej podobe, nie v studenej. Po ranu by ste totiž telo vystavili obrovskému šoku. Keďže máte organizmus pomerne zahriaty, teplá voda je lepšia voľba. Pre organizmus po ránu nie je takým šokom ako voda studená. Na toto pravidlo ale dbajte aj počas leta. Aj keď je už ráno pomerne teplo (niekedy až horúco), začnite deň teplou vodou, nie tou studenú.