zajímavá muzea
Zaujímavosti

Zaujímavá múzea, ktorá stojí v Prahe za navštívenie

Návšteva hlavného mesta nemusí byť len o pamiatkach. Praha neponúka len pamiatky, ale ponúka toho omnoho viac. O matičce miest sa hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí, čo znamená, že ponúka svojim turistom veľa možností. Tí, ktorí milujú históriu, pravdepodobne zavítajú predovšetkým k pamiatkam, ale tí, ktorí po pamiatkach neprahne, môžu zavítať na krásne vyhliadky, ktoré umožňujú splniť pocitu, že Prahu máme ako na dlani. Pokiaľ ale patríte k tým, ktorí chcú navštíviť rôzne tunajšie inštitúcie, konkrétne múzeá, ktoré sú nevšedné, odporúčame navštíviť nižšie uvedené miesta, ktoré vás budú fascinovať. 

Praha je plná inštitúcií, ktoré stoja za navštívenie. Deti si zamilujú napríklad Kráľovstva železníc, kde sa nachádza nespočetné množstvo vlakov, vlakových spojov, železníc a mnohých podobných súvisiacich vecí. Praha však nie je miesto len pre deti, uchvátení budú aj dospelí, ktorí sa zamilujú do tunajších múzeí, ktorá skutočne jedného človeka až fascinujú. 

Illusion Art Museum Prague 

Ak sa budete potulovať okolo Staromestského námestia, zamierte napríklad do Illusion Art Museum Prague, teda do múzea ilúzií, kde vás čaká mnoho dych berúceho. Múzeum sa nachádza takmer naproti pražského orloja a má dve poschodia. Prvé poschodie je plné klamov a ilúzií, do ktorých sa zamilujete. Súčasťou múzea sú nielen 3D obrazy, ktoré dokážu človeka fascinovať a dokážu ho prinútiť k zamysleniu, ako niekto niečo také môže vlastne vykúzliť, a to nie na plátne, ale rovno na stene alebo na podlahe. Súčasťou prvého poschodia sú aj iné zaujímavé klamy, ktoré človeka uchváti. 

Druhé poschodie je zamerané na umenie, konkrétne na diela človeka, ktorý za múzeom stojí. Ide tiež o pomerne zaujímavé poschodie múzea, však je pravda, že človek si viac zamiluje optické klamy a ilúzie, ktoré majú úspech na sociálnych sieťach. 

Technické muzeum Praha 

Páni si zamilujú najmä pražskej Technické múzeum, ktoré je otvorené aj v čase štátnych sviatkov. Ak spadáte do skupiny ľudí, ktorí sa zaujímajú o techniku, o to, ako šiel čas s vymoženosťami a vynálezy, je toto miesto pre vás to pravé. Vstup do múzea nestojí moc, dokonca sú na stránkach múzea vypichnutie dni, počas ktorých je vstupné znížené.