pelíšek pejsek
Bývanie

Vyberáme pelech pre psíka tak, aby ladil do interiéru

Máte alebo ešte len si kupujete psíka? Či už sa nachádzate v ktorejkoľvek fáze, treba mu zaobstarať pelech, ktorý bude jeho útočiskom, jeho miestom na spanie či vecí, kde bude mať svoje miesto, keď mu to prikážete. Pelech pre psíka však nie je ľahké vybrať. Je nutné dbať na mnohé kritériá, ktoré mnohí majitelia psíkov zanedbávajú a zabúdajú na ne. Aby ste teda vybrali pelech pre svojho psíka vhodný, poradíme vám. Dbať sa samozrejme musí aj na dizajn, vďaka ktorému bude ladiť do každého interiéru, ale nesmie sa podceňovať aj iné mnohé kritériá a vlastnosti. 

Hlavne, nech zapadá do interiéru 

Mnohí majitelia psích štvornohých maznáčikov si od pelechu sľubujú najmä jednu vec, a tou je to, nech hlavne zapadá do interiéru. V súčasnej dobe sa vyrába také pelechy, ktoré zapadajú do každej domácnosti, či už je zariadená do akejkoľvek farebné kombinácie. Ľudia dnes preferujú najmä šedej kombinácie, ale nájdete na trhu aj iné, zaujímavejšie a pestrejšie pelechy, ktoré si psík zamiluje už len pre svoju farbu. 

Ako sme však spomenuli, dizajn nie je to najpodstatnejšie a to najdôležitejšie, na čo dbať pri výbere pelechu. Dbajte tiež na jeho spracovanie. 

Kedy volt oválny pelech a kedy striešku 

Na trhu nájdete mnohé spracovanie pelechu pre psov. Najčastejšie si kupujeme oválneho alebo hranaté pelechy, ktoré sú nízke, lenže tieto pelechy sa hodia len do miestností, ktoré sú vykurované. Pokiaľ je v nejakej miestnosti chladno a ak je v miestnosti prievan, voľte radšej vyššiu pelechy, ako sú búdy alebo vrecká, v ktorých bude psíkovi dobre a teplo. 

Aký materiál voliť? 

Dôležité je aj materiál, z ktorého je pelech vyrobený. Tu sa musia majitelia zamerať na svoj vlastný pocit. Ak je pelech na dotyk príjemný im, bude príjemný aj ich domácim miláčikom. Všeobecne sa neoplatí kúpiť príliš mäkký, ani príliš tvrdý pelech.