Prečo sa rozhodnúť pre LED zrkadlo? Oproti klasickému má niekoľko výhod
Bývanie

Prečo sa rozhodnúť pre LED zrkadlo? Oproti klasickému má niekoľko výhod

Pokiaľ idete do obchodu s nábytkom s tým, že si chcete zaobstarať nové zrkadlo (napríklad do kúpeľne) môžete byť zaskočení širokou ponukou zrkadiel, ktoré majú integrované svetlá. A svieti tak po celom svojom obvode, osvetlený môže byť aj jeden alebo dva pruhy zrkadla, pokojne zvisle alebo vodorovne. Nie všetky ale musia byť LED zrkadlá. Niektoré zrkadlá s týmto dizajnom sú opatrené klasickými žiarovkami.

Atraktívne tvary

LED zrkadlá sú veľmi obľúbené, a tak niet divu, že ich môžete nakúpiť v množstve rôznych tvaroch – okrúhle, oválne, štvorcové, obdĺžnikové alebo napríklad ako set menších zrkadiel. Osvetlenie, ktoré vychádza priamo z plochy zrkadla, je veľmi príťažlivé. Vyzerá veľmi moderne, ale veľmi dobre zapadne aj do tradičnejších interiérov. Zaobstarať si ich môžete tiež s rámčekmi alebo bez nich, s poličkami alebo úložným priestorom, ale aj s dotykovým ovládaním (alebo s vypínačom). Niektoré sú vybavené špeciálnou funkciou anti-fog, ktorá bráni zahmleniu zrkadiel.

Vhodné osvetlenie

Tým, že sú svetlá zabudované v zrkadle, svietia priamo na vašu tvár a osvetlia ju bez tieňov. To osvetlenie, ktoré prichádza napríklad zhora alebo z iných strán, môže spôsobiť tiene na vašej tvári. A vďaka tomu tak môže byť zložitejšie naniesť si make-up alebo si pozorne prezrieť to nové znamienko, ktoré sa vám objavilo.

Dlhá životnosť

Dbajte na to, aby ste si skutočne kúpili zrkadlo, ktoré je vybavené LED žiarovkami. To môže byť síce drahšie, avšak v konečnom dôsledku sa oplatí. A to hneď niekoľkokrát. Tak po prvé majú LED žiarovky niekoľkonásobne dlhšiu životnosť, než tie klasické, takže ich nebudete musieť tak často kupovať. Výmena žiaroviek navyše nemusí byť pri dizajnovom zrkadle nič príjemné – prístup k žiarovkám môže byť obmedzený na úkor krásneho vzhľadu. A rozhodne treba myslieť aj na to, že LED žiarovky sú úspornejšie!