Zara bude vyrábať oblečenie len z udržateľných materiálov
Móda

Zara bude vyrábať oblečenie len z udržateľných materiálov

Aký je váš obľúbený obchod s oblečením? Zatiaľ čo niektorí ľudia chodia do New Yorker, iní si doprajú trochu drahšie nakupovanie v obchodoch, ako je Zara. Zara je pomerne obľúbená značka obchodov, ponúka síce drahšie kúsky, ale rozhodne stojí za to. Jedná sa o španielsky módny reťazec oblečenia, ktorý nedávno oznámil jednu veľkú novinku – chce do piatich rokov vyrábať oblečenie len z udržateľných materiálov.

Neustále všade počúvame o tom, ako je dôležité udržiavať životné prostredie v čistom stave, ako treba triediť odpad a minimalizovať spotrebu plastov, pretože aj nimi škodíme planéte. Na popud mnohých kampaní, ktoré si kladú za cieľ minimalizovať odpad vo svete a ochrániť tým našu planétu, sa rozhodla značka moderného oblečenia Zara pristúpiť ku kroku, že do roku 2025 bude všetko oblečenie z udržateľných materiálov. Tým zaistí stopercentnú recykláciu svojich odpadov.

Len prírodné materiály

Začne to viskózou, pokračovať to bude ďalšími prírodnými a recyklovateľnými materiálmi. Onedlho sa do obchodov značky Zara nahrnie vlna oblečenie, ktorá bude vyrábaná len a len z prírodných materiálov, ako je bavlna alebo ľan. Rozhodlo sa tak na schôdzi španielskej skupiny módnych značiek, pod ktorú spadá tiež spomínaná značka Zara.

Práve značka Zara sa podľa všetkého umiestnila na treťom mieste v rebríčku najväčších predajcov oblečenia na svete. Tento krok by mal byť príkladom pre ďalšie značky, ktoré sa umiestnili ešte vyššie v rebríčku.

Zara ekologická

To, že sa Zara chystá začať vyrábať veci len z prírodných, ekologických materiálov, nie je jediný krok, ku ktorému sa módna značka chystá. Zara si ešte tento rok kladie za cieľ všetky svoje kancelárie prerobiť tak, aby získali certifikát o ekologickosti. Navyše chce všetok odpad anulovať, tiež chce aspon osemdesiat percent všetkých energií, ktoré sa spotrebujú na prevádzku kancelárií, tovární alebo kamenných predajní využívať len z obnoviteľných zdrojov.