Vyberáme rýchlovarné konvice podľa materiálu
Bývanie

Vyberáme rýchlovarné konvice podľa materiálu

Rýchlovarné kanvice sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Pripravujeme si v nich nielen vodu na čaj, ale aj na kávu, bez ktoré mnohí z nás nedajú po ránu ani ranu. Taká rýchlovarná kanvica je však stále len spotrebič, ktorý môže kedykoľvek vypovedať svoju službu. Ak sa vám to stalo, alebo ak sa trebárs sťahujete a do kuchyne potrebujete kúpiť novú rýchlovarnú kanvicu, vieme, podľa čoho vyberať.

Keďže je rýchlovarných kanvíc na trhu naozaj veľa, ponúka sa otázka, podľa čoho takú rýchlovarnú kanvicu vyberať. Odporúčame vyberať podľa materiálu, istú úlohu zohráva aj objem a príkon, ale zamerajme sa na materiál.

Plastové rýchlovarné konvice

Existujú napríklad plastové rýchlovarné kanvice, ktoré sú bezpochyby tou najlacnejšou alternatívou kanvice. Nízka cena sa však podieľa na nízkej životnosti, bohužiaľ. Avšak je veľmi praktická, bohužiaľ sa v nej drží pach. Musíte ju teda častejšie čistiť, ale ocot si aj s týmto poradia, rovnako ako si poradí s vodným kameňom, ktorý sa do kanvice usadí.

Sklenená rýchlovarná konvica

Možno ste na ne už narazili, možno ešte nie. Sklenené rýchlovarné kanvice sú skrátka hit! Sú po dizajnovej stránke dokonalé, preto sa hodí hlavne do moderných kuchýň. Vďaka tomu, že sú sklenené sú však veľmi ťažké. A keďže v nich ide všetko vidieť, musí sa častejšie čistiť. Na druhú stranu sa pýši dlhou životnosťou a každý ju bude obdivovať, kto prejde vašej kuchýň.

Nerezová rýchlovarná konvica

Dnes asi najobľúbenejší rýchlovarnou kanvicou je tá z nerezu. Jedná sa o kanvicu za adekvátnu cenu, ktorá je odolná voči zápachu. Pekne doladí vzhľad vašej kuchyne, navyše sa voda v nej rýchlo zahreje. S vodou sa však zahreje aj kanvice, tak si dajte pozor, nech sa nepopálite.

Keramická rýchlovarná konvica

Ak ste milovníkom klasiky a retra, potom vo vašej kuchyni nesmie chýbať keramická rýchlovarná kanvica. Je to originálny kúsok, ktorý izoluje hluk, teda je to tichý domáci spotrebič. Na druhú stranu je však náchylnejší k prasknutiu.