Ako sa zbaviť mravcov v kuchyni aj v obývačke
Bývanie

Ako sa zbaviť mravcov v kuchyni aj v obývačke

Keď sa s mravce stretnete vonku, ani si ich nevšimnete. Avšak keď táto malá stvorenia zavítajú do vášho domova, je to kalamita. Mravce do domácnosti nepatrí rovnako ako iný podobný hmyz či chrobáky. Napriek tomu sa do domácnosti hrnú. Čo je dôvodom? Dôvodom sú podľa všetkého celoročne vysoké teploty, ktoré mravce lákajú do interiéru. Ide predsa len o tropický druh, ktorý u nás len udomácnil. Do trópov sa však chcú vracať, a tak navštevujú naše domovy. Najčastejšie sa s nimi stretneme v kuchyni, kde sú však nevítanými hosťami.

Pokiaľ na mravca vo svojej domácnosti narazíte, možno sa budete pýtať, ako sa ich zbaviť. Ak si už robia svoje mravenisko (zvyčajne niekde v blízkosti vody), treba ich čo najrýchlejšie dostať z domu. Existuje našťastie veľa tipov a rád, ako mravce zo svojho domova vyhnať.

Ocot je na všetko, aj na mravce

Ocot je multifunkčný pomocník v domácnosti. Krásne s ním vyleštíte okná, navyše vám pomôže zbaviť rýchlovarnú kanvicu vodného kameňa. Málokto však vie, že ocot je tiež zabijak mravcov. Pomáha hlavne zo začiatku, kedy je invázia mravcov ešte len na svojom začiatku. Ak sa mravcov chcete zbaviť, prípadne ak im chcete predchádzať, oplatí sa raz za čas vytrieť podlahu práve spomínaným octom. Prípadne môžete ocot naliať do rozprašovača a postriekať ním miesta, kde sa mravce nachádza.

Pomôže aj prášok do pečiva

Prášok do pečiva toho tiež vie pomerne dosť. Každá kuchárka by ho mala mať po ruke, teraz by ho mala mať po ruke aj každá gazdinka, ktorá nechce mať vo svojej domácnosti mravca. Ak sa mravce vo vašej domácnosti objavia, jednoducho kypriacim práškom posypte všetky ich cestičky, diery alebo prípadná objavená mravenisko.

Vytasí z rukáva eso menom korenia

Ďalším esom v rukáve, ktoré oceníte pri boji s mravce, je korenie. Kým väčšine ľudí vonia, mravcom nevonia vôbec. Najviac neznáša škoricu alebo tak klinčeky, úspech zaregistrujete aj vďaka badiánu.