Viete, ako účinne posilniť imunitu, aby na vás choroby nemohli?
Zdravie

Viete, ako účinne posilniť imunitu, aby na vás choroby nemohli?

S našou imunitou to nie je práve najlepšia. Málokto znáša dobre ochladzovanie. Pokiaľ nepatríte k tomuto minimu, mali by ste sa snažiť o upevňovanie vašej imunity. Predsa len pevná imunita dokáže bojovať proti baktériám a vírusom, ktoré na nás číhajú na každom rohu. Ak neviete, ako svoju imunitu posilniť, prinášame vám pár tipov. 

Ak nechcete byť tento rok chorí alebo ak chcete aspoň dlho chorobám odolávať, mali by ste siahnuť po nasledujúcich Pomocníci, ktorí vám s chuťou imunitu posilní tak, ako nič iné. 

  • Zinok

Zinok je úplne skvelý. Ide o minerál, ktorý skutočne výrazne prospieva našej obranyschopnosti. Okrem toho vám pomôže aj vtedy, keď už chorí ste. Dokáže totiž urýchliť proces uzdravovania sa. Ak sa cítite nakřápnutí, už cítite, že na vás „niečo lezie“, mali by ste siahnuť po zinku, ktorý týmto príznakom rýchlo zamedzí. Nemusíte ho však brať v tobolkách alebo v rôznych doplnkoch stravy, ale môžete ho konzumovať v bežných potravinách. Zinok sa nachádza napríklad vo žĺtkoch, ale taky v tmavom mäse alebo v mlieku. 

  • Dostatok vitamínov

Je všeobecne známe, že k posilneniu imunity prispieva dostatok vitamínov. Mnoho ľudí si však myslí, že na posilnenie imunity je nutný len vitamín C, ale to nie je tak úplne pravda. Vitamín C je síce skvelý pre posilnenie imunity, ale ak by ste chceli nejakým vitamínom zvýšiť aj odolnosť tela proti infekciám, mali by ste siahnuť po vitamínu A. Ten je totiž hotový génius. 

Okrem toho pomáhajú aj vitamíny B, ktoré slúžia hlavne ako prevencia a ktoré zaručujú správne fungovanie nášho metabolizmu. Vitamíny B nájdeme napríklad v kvasniciach, v celozrnných obilninách, ale taky aj v rybách alebo v strukovinách.