Príznaky, ktoré poukazujú na chorobu štítnej žľazy
Zdravie

Príznaky, ktoré poukazujú na chorobu štítnej žľazy

Aj keď si človek hovorí pri prodělávání nachladnutí, že ho nič horšie nemôže stretnúť, samozrejme sa pletie. Môžu ho stretnúť horšie veci, treba ochorenie štítnej žľazy, ktoré sa u ľudí vyskytuje čoraz častejšie. Štítna žľaza je v súčasnej dobe veľmi dôležitý orgán, ktorý svojou činnosťou zasahuje do všetkých metabolických dejov. Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré ovplyvňujú činnosť všetkých orgánov v tele. Ak dôjde k poruche, respektíve k ochorenie štítnej žľazy, orgány nefungujú tak, ako majú, a je na problém zamiesené. Preto treba byť pozorný, aby sme včas odhalili často nerozoznateľné príznaky choroby štítnej žľazy.

Pri jednotlivých príznakov štítnej žľazy patrí, že môžu a tiež nemusí súvisieť s týmto ochorením. Môžu to byť príznaky úplne odlišné veci.

Zmena váhy, respektíve priberanie

Veľmi častým príznakom ochorenia štítnej žľazy je priberanie na váhe. Samozrejme sa môže stať, že začnete tiež chudnúť. Všeobecne zmena váhy môže a samozrejme nemusí byť príznakom ochorenia štítnej žľazy. Počas ochorenia však váha stúpa hlavne vďaka zadržiavanej vode v tele, ktorá sa hromadí hlavne v dolných končatinách, teda v nohách.

neustála únava

K ďalším typickým príznakom patrí rozhodne únava, ktorá neutícha. Pri ochorení štítnej žľazy vás však okrem únavy môžu dostihnúť aj iné, veľmi podobné javy, ako sú depresie alebo smútok. Tiež sa môžu vyskytnúť pocity úzkosti, môže dochádzať k poruchám so spánkom a okrem iného môžete pociťovať aj nepokoj a veľkú podráždenosť.

vypadávanie vlasov

Ďalším príznakom, ktorý poukazuje na to, že so štítnou žľazou nie je niečo v poriadku, je vypadávanie vlasov. Vypadávanie vlasov je len dôkazom toho, že hormóny nie sú produkované tak, ako by produkované byť mali. V súvislosti s vypadávaním vlasov môžete tiež objaviť zhoršenú kvalitu vašich nechtov, pleť môže byť vysušenější.