Vyhnite sa antibiotikám - skúste prírodné, leč dlhšiu liečbu
Zdravie

Vyhnite sa antibiotikám – skúste prírodné, leč dlhšiu liečbu

Mnohé ochorenia možno ľahko vyliečiť pomocou najrôznejších babských rád. Na väčšinu ochorení pomôže zázračný cesnak, ktorý je takzvané prírodné antibiotikum. Pomáha nielen pri klasickom prechladnutí, ale tiež pri vážnejších ochorení, medzi ktoré sa radí napríklad rakoviny, choroby sa srdcom, ďalej tiež choroby so štítnou žľazou alebo kŕčové žily. Cesnak je jedinečný aj ako pomoc pri nesrážlivost krvi. Avšak ako ďalší taký skvelý pomocník proti chorobám funguje aj zázvor, citrón alebo aj med.

Lenže podľa doktorov títo skvelí prírodné pomocníci a títo prírodné liečitelia nie sú natoľko dobrí, aby vyliečili napríklad zápal pľúc alebo angínu. Lenže títo pomocníci sú úplne geniálne, pretože naozaj vylieči všetko, čo vás bolí. Doktori pri vážnejších chorobách stále odporúčajú a predpisujú antibiotiká, ale keďže už sú antibiotiká predpisovať aj na hlúpu nádchu, nie sú pre naše telo tak účinná. Naopak sa jedná o liek, ktorý nášmu telu len škodí, a to je samozrejme zle.

Ak aj vás niekedy skolí akákoľvek choroba, radšej sa rozhodnite vyliečiť ju prírodnou cestou, než aby ste si do tela púšťali látky, ktoré antibiotiká obsahujú. Sú bohužiaľ naozaj smrtiace pre mnohé naše bunky, ktoré nasledovne v našom tele samozrejme chýba. Aj keď síce liečba prírodnými metódami a pomocou prírodných liečiteľov bude trochu dlhšia, napriek tomu bude pre naše zdravie oveľa prijateľnejšie a lepší.

Čo užívať?

Existuje niekoľko tipov, vďaka ktorým sa ľahšie vysporiadate s mnohými chorobami, napríklad aj s angínou, ale nemusíte pri nich brať antibiotiká. Možno sa nebudete liečiť týždeň, ale štrnásť dní, avšak do tela dáte len to, čo je pre neho bežné. Ako sa teda vyliečiť bez antibiotík? Prečítajte si nasledujúce rady.

• pokoj a odpočinok

Hlavným bodom je jednoznačne pokoj a odpočinok. Skúste to najviac spať, a čo najviac sa Pott, aby ste tak dostali z tela to, čo v ňom byť nemá.

• pite

Dôležité je, aby ste výrazne zvýšili príjem tekutín. Pite bylinkové čaje. Skúste vždy minimálne vypití to, čo by ste denne vypiť mali, teda zhruba dva litre tekutín. Musíte dostať nejako baktérie z tela von.

• cesnak

Zvýšte tiež konzumáciu cesnaku. Jedzte cesnakové polievky, dávajte si ho do jedál ši do omáčok alebo dressingov. Jedzte ho čo najviac, pretože práve cesnak v sebe má tie látky, ktoré sú obsiahnuté v antibiotikami a ktoré pomáhajú, tie ničivé v sebe neobsahuje.

• vitamín C

Zvýšte aj príjem vitamínu C. Denná dávka by sa mala pohybovať okolo 1000 mg. Konzumujte ho nielen v ovocí, ale tiež ho pite v rôznych nápojoch.