Viete, ako úspešne bojovať proti oparom?
Zdravie

Viete, ako úspešne bojovať proti oparom?

Občas sa na tvári ukážu pupienky, akné alebo opary, ktoré sa nám na prvý pohľad naozaj nepáči. Nasledovne zistíme, že nejdú pretrieť ani make-upom, a tak hľadáme pomoc, ktorá by nás nepekných nepríjemností na tvári zbavila. Mnohé ženy (či páni) siahajú po pastách na zuby, ktorú si na opar nanesú v domnení, že pasta opar vysuší a on sám onedlho zmizne z tváre. Ak však chcete nevítaného hosťa menom opar odstrániť naozaj rýchlo a efektívne, máme pre vás niekoľko tipov, ako na to.

Pokiaľ hovoríme o oparu, hovoríme o bolestivom, nevzhľadný a nákazlivý nevítané hosťovi, ktorý podľa štatistík trápi každého šiesteho z nás. Preto by sme mali sa naučiť s ním bojovať, aby sme s ním ľahko zatočili hneď v zárodku.

Zvyčajne to začína svrbením pier, potom sa na postihnuté časti tváre objavia drobné pľuzgieriky, ktoré sú naplnené tekutinou. Postihnuté miesto začne veľmi páliť a svrbieť, pľuzgieriky nasledovne prasknú a na tvári (väčšinou v okolí úst) máme bolestivý chrasta. Poďme si povedať, ako opar, ktorý sa však môže vyskytnúť napríklad aj pod nosom, vyliečiť či zahnať.

Aloe vera je najlepší na svete

Ak pestujete vo svojej domácnosti rastlinku zvanú aloe vera, viete, ako blahodárne účinky na ľudské zdravie má. Dokáže pomôcť v prípade popálenín, je tiež vynikajúcim pomocníkom v prípade akné, taktiež zatočí s oparom. Stačí, keď budete opar potierať dužinou niekoľkokrát denne.

Poznáte tea tree oil?

Medzi lekárnikov sa rozmohol taký trend, a síce tea tree oil. Ide o doslova zázračný olejček, ktorý funguje ako dezinfekcia. Zmierňuje výsev oparu a tiež dokáže urýchliť hojenie.

Do boja s bylinkami

Ak chcete s oparom bojovať bylinkovou cestou, máte šťastie. Jedna bylinka totiž na opar naozaj zaberá, je ňou harmanček. Harmanček má totiž schopnosť vysušovať, preto sa nebráňte heřmánkovému čaji a obkladom z neho, ktoré budete prikladať na postihnuté miesto.