Veľký sprievodca sukňami alebo naučte sa nosiť typicky ženský kúsok
Móda

Veľký sprievodca sukňami alebo naučte sa nosiť typicky ženský kúsok

Chcete si vybrať sukňu a neviete akú? Strácate sa v mnohých strihoch, dĺžkach, látkach a typoch sukní? V nasledujúcich riadkoch si ukážeme a zhrnieme najzákladnejšie rozdelenie sukní a ako na ne. Naučte sa nosiť typicky ženský kúsok, ktorý by mal sídliť v šatníku každej ženy.

Delenie podľa farby

Každý má svoje vlastné preferencie, iný odtieň pleti a páčia sa mu iné farby. Vedľa nikdy nešliapnete s čiernou, hodí sa naozaj všetkým a ku všetkému. Nebojte sa ale experimentovať, obľúbené odtiene môžu byť baby blue, baby pink, šedá, biela, tmavo modrá, kráľovsky modrá, horčicovo žltá či iné odtiene.

Delenie podľa strihu

Áčková sukňa
Je zúžená v páse a rozširuje sa pri kolenách. Treba sa pohrať s mierou rozšírenia pri kolenách a dĺžkou. Pristane takmer všetkým aj ženám nadmerných veľkostí. Pozor ale na to, s akými topánkami áčkové sukne kombinujete.

Rovná kratšia sukňa
Je často z džínsoviny a pristane asi len veľmi chudým, rovným dievčatám. Zdôrazňuje boky a šírku stehien.

Puzdrová sukňa
Vyzerá snáď najelegantnejšie zo všetkých sukní. Je ušitá tak, aby presne sadla a kopírovala postavu. Veľa žien uprednostňuje verziu s vysokým pásom, ktorá predlžuje postavu.

Balonova sukňa
Opäť sukňa, ktorá lichotí skôr chudým ženám a ženám, ktoré majú chudšie nohy a hornú časť tela oproti pásu. Odvádza pozornosť od širokého pása.

Maxisukňa
Sú dnes veľkým trendom, dokáže zakryť celulitídu alebo väčšie stehná.

Naberaná sukňa
Opticky zužuje pás a dokáže vyvinúť veľký kontrast, pokiaľ máte chudé nohy.

Dielová sukňa
Je rozdelená na diely, stred je v inej farbe ako boky (väčšinou čierna). Pristane ženám so širokými stehnami a pásom, opticky zoštíhľuje spodnú časť tela.

Ženám so širokými stehnami a bokmi vysokej postavy pristanú dlhé sukne tmavých farieb bez veľkých vzorov, ženám plnším vo vrchnej časti tela pristanú skôr výraznejšie sukne, aby odviedli pozornosť od vrchu, ktorý zakryjú napríklad čiernym trikom, ženám s väčšími ramenami a chrbtom, úzkym pásom a širšími bokmi pristane takmer všetko a rovným ženám pristanú riasenie a volániky.