Aké má výkup nehnuteľnosti výhody?
Bývanie,  Finance

Aké má výkup nehnuteľnosti výhody?

Nie je tajomstvom, že sa na trhu nachádza celé množstvo nehnuteľností, ktoré len stoja a chátrajú. A ich majitelia nemôžu predať nehnuteľnosti na klasickom realitnom trhu práve preto, že sú v dezolátnom stave. V takom prípade nastupuje na scénu výkup nehnuteľností – služba, ktorá vykúpi dom, byt, pozemok a iné, a to vrátane vecného bremena, dlhov alebo exekúcií.

Stále viac dopytovaná služba

Najmä v posledných mesiacoch je výkup bytu či domu stále viac dopytovanou službou. Môže byť totiž riešením situácie, kedy sa nachádzate vo finančnej tiesni. Medzi hlavné výhody totiž patrí rýchle vyplácanie peňazí, a to prakticky na ruku. Keďže nečakáte na to, až sa nehnuteľnosť predá, ale automaticky odovzdávate nehnuteľnosť do vlastníctva vykupujúcej spoločnosti, peniaze sú vám veľmi rýchlo pripísané na účet alebo, ako bolo spomenuté, dané na ruku.

Navyše neriešite žiadne veci vzťahujúce sa na predaj nehnuteľnosti. Nemusíte nikoho kontaktovať, nemusíte fotiť objekt, nemusíte ani prechádzať objekt so záujemcami o nehnuteľnosť. A tiež nemusíte spisovať dlhú zmluvu alebo obchádzať úrady či riešiť ďalšie veci, ktoré sú s predajom nehnuteľnosti neodmysliteľne spojené.

Kedy využijete výkup nehnuteľnosti?

Situácií, v ktorých práve výkup bytu alebo domu prichádza vhod je celá kopa. Okrem toho, že sa ocitnete vo finančnej tiesni, ktorú budete chcieť čo najrýchlejšie vyriešiť sa môže stať, že sa pred vami objaví investícia, ktorú nebudete chcieť pustiť. Lenže na ňu nebudete mať peniaze a výkup nehnuteľnosti je skvelou možnosťou, ako peniaze okamžite získať.

Navyše sa využíva aj v prípade, že je na nehnuteľnosť udelená exekúcia alebo má inú podobnú „čiernu bodku”. Spoločnosti vykupujúce nehnuteľnosti totiž na tento zoznam čiernych bodiek nehľadia, zaujíma ich nehnuteľnosť akákoľvek.