Tipy, ako sa zbaviť nafúknutého brucha
Zdravie

Tipy, ako sa zbaviť nafúknutého brucha

Vypuklé alebo dokonca nafúknuté brucho raz za čas trápi každého. Niekedy je na vine nedostatok pohybu, inokedy nevhodná strava, najmä plná pečiva. Je však pravda, že príčinou tohto nevzhľadného efektu môže byť niekoľko vecí. Prejdime si niekoľko účinných tipov, ako sa tohto fenoménu zbaviť, aby sme sa mohli opäť pýšiť svojimi postavami a nemuseli sa za ne hanbiť.

Pomôžte svojmu tráveniu pomocou bylinných čajov

Vypuklé alebo nafúknuté brucho je zväčša spôsobené črevnými problémami. Buď ste zjedli nesprávnu vec, alebo ste si dopriali strukoviny, ktoré sú síce zdravé, ale nadúvajú. Ak je príčinou tohto problému, skúste piť viac, najlepšie bylinkových čajov.

Nie, naozaj nemusíte siahať po farmaceutických výrobkoch. Lieky nie sú najlepšie pre vaše zdravie a nepomáhajú ani vášmu tráveniu. Bylinky ako mäta, aníz alebo kôpor však dokážu zázraky. Rovnako ako prechádzka, na ktorú sa vyberiete dnes popoludní.

Zaradenie diuretických potravín do jedálnička

Za nafúknuté brucho môžu aj tekutiny. Voda je síce zdraviu prospešná, ale ak ju telo dlhodobo zadržiava, môže to viesť k nafúknutému bruchu. Preto opäť stavte na bylinky (ale teraz na bylinky, ktoré odvádzajú vodu, alebo na prasličku, brezu či rebríček).

Odporúča sa však zaradiť do jedálnička aj tzv. močopudné potraviny, ako sú uhorky, zeler alebo petržlen. Majú podobný účinok ako vyššie uvedené bylinky.

Je potrebné cvičenie a vyššie kolená

Týmto problémom veľmi často trpia ľudia so sedavým zamestnaním. Ak je to aj váš problém, musíte sa začať viac hýbať a dávať kolená vyššie. Takisto bude prospešné mať k dispozícii správne kancelárske vybavenie alebo cvičenia, ktoré môžete vykonávať počas vykonávania svojich úloh. Jedným z nich je napríklad striedanie uvoľňovania a sťahovania brucha.

Myslite aj na vzpriamené sedenie, ktorému pomôže kvalitná opora chrbta na ergonomickej stoličke. Prípadne si dajte na boky malý overball, ktorý tiež podporí správne sedenie.