Koniec s kávou! Mozog naštartuje inak, bez kofeínu
Zdravie

Koniec s kávou! Mozog naštartuje inak, bez kofeínu

Každé ráno sa stretávame s tým, že vlastne nestíhame. Neustále sa snažíme vstávať skôr, ale niekedy to skrátka nejde tak, ako si predstavujeme, bohužiaľ. Naša ráno je tak obrovský náhlenie, kedy do seba nasúkajú v rýchlosti len kafe, o ktorom si myslíme, že nás povzbudí a že náš mozog nažhaví na sto percent. Áno, ono je to síce pravda, ale je to len chvíľkové naštartovanie, po ktorom sa zrazu budeme cítiť oveľa viac unavení, ako kedykoľvek predtým. Existujú ale iné možnosti, ako dokonale po ránu naštartujeme náš mozog. 

Medzi náhradu kávy si najčastejšie ľudia priraďujú zelený čaj. Lenže zelený čaj je to rovnaké, ako káva. Je to z toho dôvodu, že síce má v sebe trochu zdravšie zložky a zaženie nám hlad, ale obsahuje v sebe aj kofeín, ktorý je dôvodom, prečo sa onedlho cítime maximálne unavení. Kofeín je len chvíľková záležitosť, ktorá telu škodí, preto by sme sa mu mali vyhnúť. 

Poďme si teda spomenúť úplne iné veci a možnosti, ktoré náš mozog naštartujú doslova rýchlosťou blesku. Toto naštartovanie je ale trvalého charakteru. 

Nezdravá podoba: 

Nezdravú možnosťou je to, keď si dáme po ranu trochu čokolády. Čokoláda je zložená z povzbuzovatelů našich hormónov šťastia, preto je táto dobrota ráno úplne skvelá. Nielen, že sa ihneď rozprúdi krv v našom mozgu, ale na druhú stranu budeme taky oveľa veselšie, budeme mať oveľa lepšiu náladu. 

Zdravá podoba: 

Čo sa týka zdravé podoby toho, čím by sme mohli nahradiť kávu, tak je to krátke cvičenie. Pokiaľ si ráno doprajeme aspoň desať minút intenzívneho cvičenia napríklad v podobe jogy, naše telo sa skvele naštartuje a bude pripravené do nového dňa. 

Ak nemáte cvičenie v láske, skúste napríklad ešte meditáciu. Aj tak dokáže naše telo dostať zo stresov z toho, že nestíhame, že nás niečo bolí. Dokáže behom chvíľky našu myseľ úplne obohatiť, úplne ju vypnúť, aby sme mali priestor na nové starosti nového dňa.