Päť prírodných liekov, ktoré zatočí s kašľom
Zdravie

Päť prírodných liekov, ktoré zatočí s kašľom

Vírusy a baktérie na nás číhajú na každom rohu, ľudia musia neustále posilňovať svoj imunitný systém, pretože inak môžu celé leto preležať v posteli. Ak vás napríklad navštívi kašeľ, nenechajte ho vyrásť v inej nebezpečnej choroby a zatočte s ním pomocou prírodných liekov! 

Ak by ste s takým kašľom alebo s obyčajnou nádchou prišli k lekárovi, pravdepodobne by vám doktor napísal antibiotiká, ktoré nie sú pre naše zdravie nič, čo by nám prospievalo. Antibiotiká nám skutočne veľmi škodí a treba to mať na pamäti. 

Preto radšej dajte šancu prírodným liekom – tie účinkujú síce o pár dní neskôr ako antibiotiká, ale nášmu telu nijako neškodí, len mu prospievajú. 

Poďme si teda povedať pár prírodné liekov, ktoré nás kašle zbaví skutočne natotata! 

1) Olejový zábal 

Poznáte olejový zábal? Jedná sa o skvelý liek, ktorý dokonale odstraňuje hlavne suchý, dráždivý kašeľ. Stačí len plienku zabaliť do teplého oleja (avšak nie do horúceho), priložte túto plienku na hrudník a na chrbát, zabaľte sa do igelitu a následne sa ešte prikryte dekou. Takto vydržte zhruba pol hodiny. 

2) Skorocelový sirup 

Skorocelový sirup je ďalším pomocníkom, ktorý úspešne bojuje s nepríjemným kašľom. 

3) Zázvorový čaj 

Tou úplnou klasikou pri prechladnutí je zázvorový čaj (najlepšie s medom a s citrónom). Tento čaj bojuje s akýmkoľvek nachladnutím, nie len s kašľom. Odporúča sa piť najmä pri náznakoch chrípky. 

4) Sladké drievko 

Ďalším prírodným liekom je sladkého drievka. Jedná sa o potravinu, ktorá sa v medicíne skutočne hojne využíva. Najčastejšie sa podáva v podobe sladkého drievka odvare alebo ju môžete kúpiť v podobe pastiliek na cmúľanie. 

5) Tekutiny 

Všeobecne pri každom prechladnutie alebo pri každej chorobe platí, že treba veľa piť. Len tekutiny môžu z nášho tela vyplaviť všetky škodliviny.