5 tipov, čo na raňajky
Zdravie

5 tipov, čo na raňajky

Raňajkuj sám, o obed sa podeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi – staré známe príslovie, ktoré by sme mali aplikovať do praxe každý deň. Lenže každé ráno po prebudení nemusíme ihneď vedieť, čo si pripraviť. Zatiaľ čo niekedy máme chuť na jedno sladké, inokedy na slanosť v kombinácii s kyslosťou. Aby ste nad výberom raňajok nestrácali dlho čas, spísali sme vám niekoľko možností. Stačí si vybrať.

Sladké vafle s ovocím

Či už máte doma profi vaflovač alebo model pre menej náročných užívateľov, vafle prichádzajú vhod v prípade, že máte chuť na sladké raňajky a že máte trochu času navyše. Síce si ich môžete pripraviť o deň skôr, ale, dajme si ruku na srdce, ani zďaleka nie sú také dobré, ako keď sú čerstvo pripravené.

Aby boli vafle skutočne jedlom, na ktoré budete myslieť po celý deň, vyšperkujte si cesto, z ktorého vafle pripravujete. Malo by byť také, aby výsledné vafle boli vláčne, kaloricky vyvážené a chuťovo dokonalé.

Vajíčka na sto spôsobov

Pokiaľ nemáte príliš času, môžete si urobiť vajíčka. Aj keď si mnoho ľudí myslí, že je to stereotypný pokrm, nie je to tak. Vajíčka si môžete pripraviť na sto rôznych spôsobov. Miešané vajíčka, omelety, ale aj volské oká alebo avo toasty – fantázii sa medze nekladú.

Palacinky naslané aj na sladko

Po prebudení si nie ste istí tým, či sú pre vás ideálne slané alebo sladké raňajky? Potom budú tým pravým palacinky, ktoré môžete pripraviť a potom si ich naplniť tým, na čo budete mať práve chuť. Zatiaľ čo niekedy to bude sladká náplň, inokedy skôr slaná.

TIP: Elektrický chafing je ideálny na ohrievanie jedla a udržiavanie potravín v teple, zvlášť v gastronómii.

Ovsená kaša pre zdravé ráno

Mnoho podôb môže mať aj sprvu úplne obyčajná ovsená kaša. Na prvý pohľad obyčajné jedlo, na druhý pohľad vynikajúce a výživné raňajky, ktoré môžete doplniť o to, čo máte najradšej. Oriešky, ovocie, ale aj hrozienka alebo chia semienka.

Keď zaspíte, je tu jogurt s müsli

Tiež sa vám môže stať, že ráno zaspíte. V takom prípade hľadáte tú najrýchlejšiu cestu k tomu, aby ste sa občerstvili. A tu prichádza na scénu jogurt s müsli, po ktorom sa budete doslova oblizovať. Akú príchuť mliečneho výrobku si nakoniec zvolíte?