Bylinky - proti akým chorobám skvele bojujú?
Zdravie

Bylinky – proti akým chorobám skvele bojujú?

V súčasnej dobe sa ľudia pri chorobách radšej obracia na prírodnú liečbu. Je to síce dlhší proces, napriek tomu je to niečo, čo je pre naše telo oveľa prívetivejšie. Predsa len pomocou byliniek a pomocou zdravých surovín neškodíte telu tak, ako lieky (hlavne ako antibiotikami). Vďaka tomu, že doktori začali predpisovať antibiotiká už aj na nádchu, ktorá sa dá vyliečiť mnohými inými spôsobmi, si naše telo žiaľ na túto devastácii zvyklo a už nie je ani liečba antibiotikami tak účinná, aj keď nám stále rovnako devastuje telo. 

Pri bežných ochoreniach či nachladnutiach treba užívať veľa cesnak, ktorý je označovaný ako prírodné antibiotikum. Avšak pri konkrétnych chorobách či zdravotných ťažkostiach nepomôže nič iné ako obľúbené bylinky. Konkrétne bylinky sú naozaj fantastické pri liečbe rôznych ochoreniach, len človek musí vedieť, na čo sa aký druh dobrý a čo lieči. Poďme si preto to základné predstaviť. 

  • Nechtík lekársky

Kto by nepoznal rastlinku zvanú nechtík lekársky. Táto krásna, dobre zapamätateľná bylinka je dobrá napríklad na kŕčové žily alebo napríklad na krvné podliatiny. Opuchy, preležaniny či plesne nôh s pomocou tejto bylinky taky odoženiete zo svojho tela preč. Čo sa týka závažnejších ochorení, tak sa používa pri liečbe hrubého čreva. Po tej kozmetické stránke pomáha zjemniť pleť. 

  • Čakanka obyčajná

Čakanku všeobecnú iste taky pozná aj ten najviac amatérsky záhradník. Z čakanky sa dokonca vyrába káva – jedná sa o zdravú náhradu kávy. Mimo to nám prečisťuje celú tráviacu sústavu, čistí náš žalúdok a pomáha proti žalúdočným vredom. 

  • Harmanček pravý

Harmanček je známy svojou vôňou, ale aj svojou podobou, preto ho v prírode nájdete rýchlosťou blesku. Lieči všetky vnútorné orgány – pomáha hlavne pri črevných či žalúdočných ťažkostiach. Mimo to ho poznáme hlavne vďaka tomu, že nám pomáha bojovať so zápalmi, s kožnými ekzémami alebo taky pri chrípkach či nádche. Veľmi dobre bojuje proti zápalu priedušiek.